Trwa ładowanie...
sondaż

Mateusz Morawiecki najbardziej przekonującym politykiem. Nowy sondaż

Najbardziej pracowitym i przekonującym politykiem w kampanii samorządowej jest premier Mateusz Morawiecki. Nad liderami opozycji ma on ogromną przewagę. Tak wynika z badania IBRiS.

Share
Mateusz Morawiecki najbardziej przekonującym politykiem. Nowy sondaż
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d48bxm8

Przy okazji kampanii samorządowej premier Mateusz Morawiecki jeździ po Polsce i spotyka się z mieszkańcami. Jest też obecny na konwencjach wojewódzkich PiS. Lista miast i miejscowości, które odwiedził premier jest coraz dłuższa. I jak widać z badania IBRiS ta strategia się opłaca. 65,9 proc. badanych uważa go za najbardziej aktywnego polityka.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Za najbardziej aktywnego polityka uznało go 7,2 proc. badanych. Grzegorza Schetynę wskazało 6 proc. ankietowanych. 17 proc. badanych nie ma zdania, kto jest najbardziej pracowitym politykiem w trakcie kampanii samorządowej.

Również premier Mateusz Morawiecki jest najbardziej przekonującym politykiem. Z sondażu wynika, że uważa tak 38,5 proc. Polaków. Na drugim miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Przewodniczącego PSL wskazało 11,7 proc. ankietowanych.

d48bxm8

Lidera największej opozycyjnej partii, Grzegorza Schetynę, za najbardziej przekonywującego uważa 8,4 proc. badanych. Za politykiem PO znalazł się lider SLD Włodzimierz Czarzasty, który najbardziej przekonuje 7,2 proc. ankietowanych.

Zobacz także: Kandydat szczery do bólu. W swojej kampanii nic nie obiecuje

Sondaż przeprowadził Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych. Badanie przeprowadzono metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 500 osób.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d48bxm8

Podziel się opinią

Share
d48bxm8
d48bxm8
Więcej tematów