Trwa ładowanie...
d2wc0ij

Mateusz Morawiecki mocno o PO: "Przez 8 lat byli gabinetem cieni"

Premier Mateusz Morawiecki zaatakował Platformę Obywatelską podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu. Drwił z największej partii opozycyjnej, twierdząc, że "rząd PO-PSL przez osiem lat byli gabinetem cieni". Szef rządu nazwał się także... mistrzem Powerpointa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d2wc0ij

– Nie wiem, po co oni teraz powołali tzw. "gabinet cieni". Przecież przez osiem lat tworzyli tak naprawdę "gabinet cieni". Ale serio, czy ktoś mi potrafi wymienić jakieś nazwisko z tego ich "gabinetu cieni"? To pozorowane działania. To są właśnie rządy PO i PSL – stwierdził premier na konwencji samorządowej we Wrocławiu.

Mateusz Morawiecki zażartował także z siebie, drwiąc przy tym z zaprezentowanego przez PO programu samorządowego: – Dzisiaj na tym swoim slajdzie, chociaż to ja jestem mistrzem Powerpointa, podczepiają się pod nasze sukcesy, dzisiaj na tym swoim slajdzie wymienili listę grzechów. Tego, czego nie zrobili przez osiem lat – stwierdził.

d2wc0ij

Szef rządu mówił, że wiele instytucji za czasów rządów poprzedniej ekipy bankrutowało. Wytykał oponentom "prywatyzowanie samorządów". Zapewniał, że dla PiS ważne są: obywatel, samorząd i państwo. – Tylko tak można patrzeć całościowo na nasze życie. Przecież każdy zdroworozsądkowo patrzący obywatel wie, że jego życie składa się z jego najbliższej okolicy, ale też z dóbr ogólnopaństwowych. 500+ nie byłoby bez państwa polskiego, bez tej zmiany. Podobnie jak 300+. Nie byłoby dróg krajowych, autostrad. Nie byłoby tego bez sprawnie działającego państwa, więc w takim całościowym podejściu, oferujemy silny samorząd, skuteczne, małe ojczyzny, zarządzane przez gospodarzy Prawa i Sprawiedliwości – zapewniał Mateusz Morawiecki.

Zdzisław Krasnodębski: teza o jednowładztwie Kaczyńskiego jest szalona, nikt nie mówi o jego następcy

Po swoim wystąpieniu, w kuluarach konwencji, premier sfotografował się ze swoją siostrą Anną, która zdecydowała się wystartować w wyborach samorządowych. Chce zostać burmistrzem Obornik Śląskich. - Premier zajmuje się sprawami państwowymi, ogólnopolskimi, ale wie o tym, że startuję - mówiła w pierwszym wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce.

d2wc0ij

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wc0ij

Podziel się opinią

Share

d2wc0ij

d2wc0ij
Więcej tematów