Trwa ładowanie...
rosja

Masowe rewizje na Krymie. "Trwa obława!"

Jak informują ukraińskie media, rosyjskie służby specjalne przeprowadziły w środę rewizje w kilkudziesięciu domach proukraińskich działaczy na Krymie. Oprócz przeszukań, na zaanektowanym przez Rosję półwyspie ma dochodzić do masowych aresztowań.

Share
Masowe rewizje na Krymie. "Trwa obława!"
Źródło: East News
diixsbb

"Dziś na Krymie obława! Pod co najmniej 25 adresami jednocześnie przeprowadzane są rewizje. Aktywiści podają adresy i nazwiska (przeszukiwanych). Jeśli ktoś posiada jakieś informacje - od razu zawiadamiajcie" - napisał na Facebooku Ilmi Umerow, zastępca przewodniczącego samorządu Tatarów krymskich, Medżlisu.

Głos w sprawie przeszukań wśród Tatarów krymskich zabrała również wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy Iryna Heraszczenko. Jej zdaniem, Rosjanie próbują zastraszyć Ukraińców przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Mieszkańcy Krymu mogą w nich głosować w lokalach wyborczych znajdujących się na tzw. Ukrainie kontynentalnej.

diixsbb

- To pobrzękiwanie szabelką przed domami Tatarów krymskich przed ukraińskimi wyborami jest zastraszaniem tych, którzy oczekują na powrót Krymu do Ukrainy. W Donbasie okupanci strzelają i zabijają, a na Krymie aresztują wszystkich, którzy reprezentują stanowisko proukraińskie. Terror, znęcanie się, tortury i naciski to taktyka FSB - oświadczyła.

Jak podaje agencja Interfax-Ukraina, rewizje trwają w domach ludzi, podejrzewanych o związki z zakazaną w Rosji Partią Odrodzenia Islamskiego (Hizb-ut-Tahrir al-Islami).

Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

diixsbb

Podziel się opinią

Share
diixsbb
diixsbb
Więcej tematów