Trwa ładowanie...
d33ve76

Masowe rewizje na Krymie. "Trwa obława!"

Jak informują ukraińskie media, rosyjskie służby specjalne przeprowadziły w środę rewizje w kilkudziesięciu domach proukraińskich działaczy na Krymie. Oprócz przeszukań, na zaanektowanym przez Rosję półwyspie ma dochodzić do masowych aresztowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina protestuje przeciwko przeszukaniom
Ukraina protestuje przeciwko przeszukaniom (East News)
d33ve76

"Dziś na Krymie obława! Pod co najmniej 25 adresami jednocześnie przeprowadzane są rewizje. Aktywiści podają adresy i nazwiska (przeszukiwanych). Jeśli ktoś posiada jakieś informacje - od razu zawiadamiajcie" - napisał na Facebooku Ilmi Umerow, zastępca przewodniczącego samorządu Tatarów krymskich, Medżlisu.

Głos w sprawie przeszukań wśród Tatarów krymskich zabrała również wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy Iryna Heraszczenko. Jej zdaniem, Rosjanie próbują zastraszyć Ukraińców przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Mieszkańcy Krymu mogą w nich głosować w lokalach wyborczych znajdujących się na tzw. Ukrainie kontynentalnej.

d33ve76

- To pobrzękiwanie szabelką przed domami Tatarów krymskich przed ukraińskimi wyborami jest zastraszaniem tych, którzy oczekują na powrót Krymu do Ukrainy. W Donbasie okupanci strzelają i zabijają, a na Krymie aresztują wszystkich, którzy reprezentują stanowisko proukraińskie. Terror, znęcanie się, tortury i naciski to taktyka FSB - oświadczyła.

Jak podaje agencja Interfax-Ukraina, rewizje trwają w domach ludzi, podejrzewanych o związki z zakazaną w Rosji Partią Odrodzenia Islamskiego (Hizb-ut-Tahrir al-Islami).

Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33ve76

Podziel się opinią

Share

d33ve76

d33ve76
Więcej tematów