Trwa ładowanie...
dqbh68u

"Marszałek Sejmu Marek Kuchciński jak rosyjski oligarcha". PO nie odpuszcza politykowi PiS

- Tłumaczenia Kancelarii Sejmu są niewystarczające. Nie wyjaśniają w żaden sposób skali wykorzystywania państwa i budżetu państwa do prywatnych celów - twierdzi Platforma Obywatelska. I zadaje marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu trzy pytania. Sprawa "lotów rodzinnych" polityka PiS ma dalszy ciąg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Marszałek Sejmu Marek Kuchciński jak rosyjski oligarcha". PO nie odpuszcza politykowi PiS
(PAP)
dqbh68u

Rzecznik PO Jan Grabiec stwierdził na konferencji prasowej w sobotę, że Marek Kuchciński zachowuje się jak "rosyjski oligarcha".

Polityk zadał marszałkowi pytania:

dqbh68u

1) Ile lotów rządowym samolotem z Warszawy do Rzeszowa i z Rzeszowa do Warszawy odbyło się w ciągu ostatnich czterech lat?

2) Ile osób towarzyszyło marszałkowi? (znajomych lub członków rodziny)

3) Jaki był cel tych wizyt?

Grabiec przypomniał, że loty o statusie HEAD przeznaczone są wyłącznie do lotów o charakterze służbowym, a nie w "celach prywatnych" (marszałek mieszka w okolicach Rzeszowa).

dqbh68u

Z kolei Sławomir Nitras ujawnił, że Marek Kuchiński nie tylko jeździ z ochroną limuzyną, ale także służbowo... podróżuje taksówkami. Oczywiście za pieniądze podatników.

Marszałek w defensywie

dqbh68u

Afera ws. przelotów Marka Kuchcińskiego i jego rodziny nie kończy się. Marszałek Sejmu - jak pisaliśmy wczoraj - ma pokryć koszta przelotu członków rodziny.

O decyzji poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu. Zaznaczono jednocześnie, że "marszałek Sejmu ma prawo do korzystania z samolotów rządowych" a wszystkie przeloty "były związane z obowiązkami służbowymi".

"Kwota zostanie oszacowana na podstawie umowy Kancelarii Sejmu z PLL LOT" - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka z CIS. Dodał, że zgodnie z nią koszty przelotów poselskich są zryczałtowane na poziomie 572,40 zł - tyle wynosi przelot dla jednej osoby w jedną stronę. "W ten sposób zostanie ustalona wysokość przelewu" - tłumaczy Grzegrzółka.

dqbh68u

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć Wirtualnej Polsce, sprawa Kuchcińskiego pojawiła się w piątek na prezydium komitetu politycznego na Nowogrodzkiej. To, że marszałek Sejmu ma pokryć koszty przelotów członków rodziny, miał wymóc sam Jarosław Kaczyński. Z kolei, jak podaje RMF FM, prezes PiS miał stwierdzić, że takie sytuacje są niedopuszczalne i nie mogą się nigdy powtórzyć.

O tym, że tak właśnie najpewniej się stanie, pisał wcześniej reporter Wirtualnej Polski.

Dziennikarzy, prawników i komentatorów wersja marszałka nie przekonuje.

dqbh68u

Marek Kuchciński i afera samolotowa. To nie pierwsza taka akcja

Przypomnijmy: Marek Kuchciński miał kilkukrotnie podróżować razem z rodziną rządowymi maszynami. Jak ustaliło Radio ZET, chodzi dokładnie o 3 loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do Warszawy i jeden lot na trasie Warszawa - Kraków. Miała mu również towarzyszyć rodzina: córka, synowie oraz żona.

- W normalnym państwie sam by się podał do dymisji - stwierdził Sławomir Neumann z PO na konferencji w Sejmie. Opozycja domaga się odwołania Marszałka Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqbh68u

Podziel się opinią

Share
dqbh68u
dqbh68u