Trwa ładowanie...
d1zx963

Marszałek Marek Kuchciński i afera samolotowa. Nieprzypadkowa data dymisji

Marek Kuchciński, "bohater" tak zwanej afery samolotowej, nie złożył dymisji od razu. Zapowiedział, że zrobi to dzień później nie bez powodu. Mogło chodzić o to, że Prawo i Sprawiedliwość nie chce stracić większości w Prezydium Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński w piątek złoży dymisję
Marek Kuchciński w piątek złoży dymisję (East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER)
d1zx963

Zostały dwa miesiące do wyborów parlamentarnych, a Sejm stracił marszałka. Marek Kuchciński zapowiedział, że po medialnym zamieszaniu wokół jego osoby, złoży rezygnację. "Ze skutkiem natychmiastowym" - te słowa jednak nie padły. Po co politykowi jeden dzień więcej na stanowisku?

Teorię ma TOK FM. Jak podaje, "to część szerszej układanki", "może chodzić o kontrolę nad Prezydium Sejmu". Wyjaśnia, że gdyby Kuchcińskiego zabrakłoby już w czwartek, PiS straciłoby większość w prezydium, czyli wpływ na porządek obrad Sejmu.

W Prezydium Sejmu zasiada sześcioro polityków, trzech z opozycji i trzech z PiS. Decydujący głos ma marszałek.

d1zx963

Zobacz także: Burza wokół Marka Kuchcińskiego. Marszałek w ogniu krytyki liderki Platformy

Plan dnia

O godz. 13 i 13:30 zbierają się Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów, które ostatni raz poprowadzi Marek Kuchciński. Podczas prezydium obecny marszałek Sejmu złoży dymisję, a o godz. 15 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, na którym izba wybierze nowego marszałka. Kto nim zostanie? Pada kilka nazwisk.

Źródło: TOK FM/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zx963

Podziel się opinią

Share

d1zx963

d1zx963
Więcej tematów