Trwa ładowanie...

Marek Kuchciński i afera samolotowa. Marszałek rezygnuje z funkcji, prezes PiS komentuje

Marek Kuchciński i pytanie o jego przyszłość. Wątpliwości co do losów marszałka, "bohatera" tzw. afery samolotowej, miał rozwiać prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zrobił to jednak sam marszałek. - Jutro zamierzam złożyć rezygnację - oświadczył.
Share
Jarosław Kaczyński skomentował tzw. aferę samolotową
Jarosław Kaczyński skomentował tzw. aferę samolotowąŹródło: East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER
d34zrhw

Jako pierwszy głos na konferencji zabrał Marek Kuchciński. - W dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację - powiedział. Podkreślił przy tym, że "nie złamał prawa". Wytłumaczył, że rezygnuje z funkcji, bo opinia publiczna źle go ocenia. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje Wirtualnej Polski.

Zobacz przemówienie Jarosława Kaczyńskiego:

- Podtrzymuję stanowisko, że marszałek nie złamał prawa. Ale skoro państwo najwyraźniej mają inne zdanie, to mogę powiedzieć, że decyzja pana marszałka jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków - zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

d34zrhw

Zwrócił uwagę na loty Donalda Tuska. - Trzeba się tym bardzo poważnie zająć. My też się tym zajmiemy. Przede wszystkim uregulujemy prawo. Wkrótce zostanie złożona ustawa - dodał.

- Skoro opinia publiczna domaga się rygorów, to te rygory będą - podsumował Kaczyński. Na koniec Radosław Fogiel zaapelował o uczciwość w ocenach i powtórzył, że marszałek nie złamał prawa. Wyjął wykaz lotów Donalda Tuska z dwóch kadencji.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Kulisy sprawy

Przypomnijmy, że Marek Kuchciński wywołał powszechne oburzenie, kiedy opinia publiczna dowiedziała się, że latał rządowym samolotem ze swoją rodziną. Później okazało się, że na pokład zabierał też innych polityków PiS i ich rodziny.

d34zrhw

Choć Centrum Informacyjne Sejmu odniosło się do sprawy, media zdobywały kolejne informacje, ukazujące Kuchcińskiego w nie najlepszym świetle.

Przedstawiciel PiS Joachim Brudziński mówił o przeprosinach. W końcu padły one też z ust marszałka - do tych, którzy poczuli sie urażeni.

Po oświadczeniu Kuchcińskiego w mediach społecznościowych błyskawicznie pojawiły się komentarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34zrhw

Podziel się opinią

Share
d34zrhw
d34zrhw
Więcej tematów