Trwa ładowanie...
d41qvwh

Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Żałosne"

Marek Kuchciński oświadczył, że w piątek zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. Wielu osób czekało na taką decyzję. Niektórzy uważają jednak, że doszło do niej o wiele za późno. W internecie pojawiają się kolejne komentarze na ten temat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS potwierdził, że akceptuje decyzję Marka Kuchcińskiego
Prezes PiS potwierdził, że akceptuje decyzję Marka Kuchcińskiego (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d41qvwh

O swojej decyzji marszałek Sejmu poinformował w trakcie czwartkowej konferencji. - Decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków, służyć Polsce - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Marszałek, o którym właśnie słuchaliśmy, jaki jest wspaniały, jednak wylatuje. Czyli kryzys został uznany za poważny" - skomentował tę sytuację publicysta Łukasz Warzecha.

"Po co było czekać do czwartku?" - pyta Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".

d41qvwh

"Dymisja Marszałka zasłużona, ale nie kończąca sprawy. Trzeba to, co się działo, wyjaśnić do samego dna. Patrzeć władzy na ręce" - zaznaczył Mariusz Gierszewski z Radia ZET.

W trakcie konferencji skrytykowano budzące wątpliwości przeloty Donalda Tuska z czasów, gdy był premierem. "Jest Tusk! Bez niego nie mieliby żadnego alibi. Po 4 latach rządów. Żałosne" - zauważył były europoseł PiS Marek Migalski.

"Wygląda na to, że Marek Kuchciński wziął na siebie grzechy Donalda Tuska oraz Ewy Kopacz i odszedł ze stanowiska. Niebywałe poświęcenie!" - zakpił Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

d41qvwh

"Nie dajcie się nabrać. To tylko próba gaszenia pożaru przez PiS. Bo okazało się, że "Kuchcińskich” i "Piotrowiczów” jest więcej. I będzie jak z głosowaniem na dwie ręce, jak z wypadkiem p. Szydło, jak ze śledztwem ws. fałszowania podpisów przez Andruszkiewicza" - zastrzegła poseł Agnieszka Pomaska z PO.

Dziennikarze zauważają też, że do dymisji marszałka znacząco przyczynił się poseł Sławomir Nitras. "Marszałek Marek Kuchciński karał Sławomira Nitrasa, ale to Nitras doprowadził do dymisji marszałka Kuchcińskiego" - stwierdził Jacek Nizinkiewicz.

"Prawda jest taka, że wspólnie z J.Kaczyńskim tego dokonaliśmy" - stwierdził Nitras.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41qvwh

Podziel się opinią

Share
d41qvwh
d41qvwh
Więcej tematów