Trwa ładowanie...
marek kuchciński
+1

Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Żałosne"

Marek Kuchciński oświadczył, że w piątek zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. Wielu osób czekało na taką decyzję. Niektórzy uważają jednak, że doszło do niej o wiele za późno. W internecie pojawiają się kolejne komentarze na ten temat.

Share
Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Żałosne"
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d497cnv

O swojej decyzji marszałek Sejmu poinformował w trakcie czwartkowej konferencji. - Decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków, służyć Polsce - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Marszałek, o którym właśnie słuchaliśmy, jaki jest wspaniały, jednak wylatuje. Czyli kryzys został uznany za poważny" - skomentował tę sytuację publicysta Łukasz Warzecha.

"Po co było czekać do czwartku?" - pyta Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".

"Dymisja Marszałka zasłużona, ale nie kończąca sprawy. Trzeba to, co się działo, wyjaśnić do samego dna. Patrzeć władzy na ręce" - zaznaczył Mariusz Gierszewski z Radia ZET.

W trakcie konferencji skrytykowano budzące wątpliwości przeloty Donalda Tuska z czasów, gdy był premierem. "Jest Tusk! Bez niego nie mieliby żadnego alibi. Po 4 latach rządów. Żałosne" - zauważył były europoseł PiS Marek Migalski.

"Wygląda na to, że Marek Kuchciński wziął na siebie grzechy Donalda Tuska oraz Ewy Kopacz i odszedł ze stanowiska. Niebywałe poświęcenie!" - zakpił Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

"Nie dajcie się nabrać. To tylko próba gaszenia pożaru przez PiS. Bo okazało się, że "Kuchcińskich” i "Piotrowiczów” jest więcej. I będzie jak z głosowaniem na dwie ręce, jak z wypadkiem p. Szydło, jak ze śledztwem ws. fałszowania podpisów przez Andruszkiewicza" - zastrzegła poseł Agnieszka Pomaska z PO.

Dziennikarze zauważają też, że do dymisji marszałka znacząco przyczynił się poseł Sławomir Nitras. "Marszałek Marek Kuchciński karał Sławomira Nitrasa, ale to Nitras doprowadził do dymisji marszałka Kuchcińskiego" - stwierdził Jacek Nizinkiewicz.

"Prawda jest taka, że wspólnie z J.Kaczyńskim tego dokonaliśmy" - stwierdził Nitras.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d497cnv

Podziel się opinią

Share
d497cnv
d497cnv
Więcej tematów