Trwa ładowanie...
d1176ie

Marsz Niepodległości 2019 Warszawa. Trasa i godziny przemarszu. Obchody Święta Niepodległości

"Miej w opiece Naród cały!" to hasło 10. Marszu Niepodległości, który w tym roku przejdzie ulicami Warszawy. 11 listopada uczestnicy pochodu zbiorą się na Rondzie Dmowskiego. Którędy będzie przebiegała trasa Marszu Niepodległości?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości 2019 Warszawa przejdzie ulicami miasta 11 listopada
Marsz Niepodległości 2019 Warszawa przejdzie ulicami miasta 11 listopada (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
d1176ie

Już po raz 10. 11 listopada ulicami Warszawy przemaszerują uczestnicy Marszu Niepodległości. Trasa tego zgromadzenia rozpocznie się na Rondzie Dmowskiego. Następnie uczestnicy ruszą Alejami Jerozolimskimi przez Most Poniatowskiego na parking pod Stadionem Narodowym, gdzie zakończy się pochód.

Mapa 10. Marszu Niepodległości w Warszawie marszniepodleglosci.pl
Mapa 10. Marszu Niepodległości w Warszawie (marszniepodleglosci.pl, Fot: marszniepodleglosci.pl)

Marsz Niepodległości w Warszawie to nie tylko pochód. Od godziny 10 w okolicy Ronda Dmowskiego będą zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawy "Stop 447". Na godzinę 13:30 zaplanowano odmawianie różańca.

d1176ie

O godzinie 14 rozpoczną się przemówienia i wystąpienia muzyczne, a o godzinie 15 Marsz Niepodległości ruszy w kierunku Stadionu Narodowego. W godzinach 16:30-19:00 na błoniach będą odbywały się występy artystyczne.

Marsz Niepodległości może się nie odbyć? Decyzję podejmie Rafał Trzaskowski

To, czy Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy, nie jest jeszcze pewne. Ostateczna decyzja w sprawie przemarszu należy do Rafała Trzaskowskiego, który możne się na niego zgodzić lub nie.

Dotychczas organizatorzy wielokrotnie spotykali się z oporem ze strony włodarza miasta. Do dużego zamieszania doszło przed rokiem, kiedy to w ostatnim dniu przeznaczonym na wydanie decyzji ówczesna prezydent Warszawy Hanna Gronkiweicz-Waltz nie wyraziła zgody na przemarsz. Po proteście organizatorów marsz, bez zakłóceń, przeszedł ulicami miasta.

d1176ie

Podziel się opinią

Share
d1176ie
d1176ie
Więcej tematów