Trwa ładowanie...
dloh5qp

Mariusz Max Kolonko

Najnowsze informacje
3.2
(60 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lubliniec

dloh5qp
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Mariusz Max Kolonko polski dziennikarza, publicysta, prezenter, a także producent telewizyjny. Od 1988 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, pracował tam jako korespondent TVP i TVN.

Mariusz Max Kolonko – wykształcenie i początki kariery

Mariusz Max Kolonko urodził się w Lublińcu 6 maja 1965 roku, chodził do liceum w Bydgoszczy, a później studiował dziennikarstwo na UW i nauki polityczne na UAM w Poznaniu. W trakcie studiów pracował w Programie Trzecim Polskiego Radia, prowadząc audycję „Zapraszamy do Trójki”.

W 1988 roku Mariusz Max Kolonko wyjechał do Nowego Jorku i założył firmę budowlaną. Od 1992 do 2005 roku pracował jako korespondent TVP, początkowo dla Panoramy TVP2, później dla TVP1. Później współpracował ze stacją TVN. Od 1993 roku działa spółka założona przez Mariusza Maxa Kolonko – Media 2000 Communications – która tworzy materiały zarówno dla polskich stacji telewizyjnych, jak i dla CBS.

Mariusz Max Kolonko – działalność zawodowa

Mariusz Max Kolonko został w 2004 roku uznany za jednego z najpopularniejszych polskich dziennikarzy, pojawiając się obok takich nazwisk jak Tomasz Lis, Kamil Durczok i Elżbieta Jaworowicz. Wydał książkę „Odkrywanie Ameryki. Zapiski w Jeepie” (2006), a także zaczął publikować dla czasopism „Angora”, „Focus Historia”, „Newsweek” i „Rzeczpospolita”. Mariusz Max Kolonko został również twarzą reklam – reprezentował markę Liberty Direct, a w 2008 roku reklamował „Newsweeka”.

Mariusz Max Kolonko należy do nowojorskiego Foreign Press Association oraz Freelancers Union, jest też publicystą „The Huffington Post”; założył wspierający weteranów wojennych portal ThankU.

Mariusz Max Kolonko – obecność w mediach

Mariusz Max Kolonko jest aktywny na portalach społecznościowych Twitter i Facebook, a od 2012 roku posiada kanał Max KolonkoMaxTV w serwisie YouTube, gdzie komentuje wydarzenia społeczne i polityczne w serii filmów „Mówię jak jest”. W 2013 roku ruszył drugi kanał – MaxTVNews. W 2008 roku Mariusz Max Kolonko pozwał dziennik „Fakt”, który opublikował cykl artykułów na temat związku dziennikarza z Weroniką Rosati. W 2010 roku proces o zniesławienie zakończył się zwycięstwem Maxa Kolonko.

Mariusz Max Kolonko – branża filmowa

Mariusz Max Kolonko podkładał głos w Robotach (2005) i Wyprawie na Księżyc 3D. Wystąpił też jako gość w programach telewizyjnych Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski Show. Max Kolonko jest też producentem, reżyserem i montażystą krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Beata Pozniak”.

Mariusz Max Kolonko – nagrody

Mariusz Max Kolonko otrzymał w 2001 roku nagrodę Wiktora dla najbardziej cenionego dziennikarza, komentatora, publicysty. Zdobył też główną nagrodę w 29. edycji Telly Awards za przygotowanie dokumentu o tarczy antyrakietowej USA („The Shield”). W 2016 roku dostał Nagrodę Kisiela w kategorii „Publicysta”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dloh5qp
dloh5qp
dloh5qp
Więcej tematów
dloh5qp