Trwa ładowanie...
mariusz max kolonko

Mariusz Max Kolonko zakłada partię polityczną Revolution

Dziennikarz Mariusz Max Kolonko wchodzi do polityki. Były korespondent TVP ogłosił powstanie nowej partii. Ugrupowanie ma się nazywać Revolution. Kolonko publikuje główne postulaty swojego ruchu.

Share
Mariusz Max Kolonko zakłada partię polityczną Revolution
Źródło: East News, Fot: Rafał Oleksiewicz
d4iptzw

"W amerykański Dzień Niepodległości dobre wieści z bunkra MaxTV w kuchni na Żoliborzu: powstala partia #R Revolution! Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rządów. Pora by władzę w Polsce objął naród i rządził dla dobra narodu. #R to my!" - czytamy na Facebooku Kolonki.

Na stronie internetowiej ugrupowania czytamy, że #R to "oddolny, dobrowolny i pozytywny ruch patriotyczny, który został zainspirowany ideą szybkiego rozwoju Polski poprzez organiczną pracę opartą o takie wartości jak lojalność, wolność, zaufanie, pracowitość i entuzjazm".

Społeczność skupiona wokół Kolonki publikuje także listę 10 celów nowej partii. Revolution będzie dążyć do tego, by władza sądownicza, wykonawcza i ustawodawcza była wybierana w wyborach powszechnych. Zamierza również doprowadzić do wprowadzenia głosowania przez internet. Domaga się także zrównania kwoty wolnej od podatku dla wszystkich obywateli z kwotą ustaloną dla posłów i senatorów.

Zobacz także: Incydent w PE. Polscy europosłowie nawet nie wstali

Nowa partia żąda także "gruntownej reformy systemu podatkowego". Ruch Kolonki podnosi kwestię reparacji wojennych od Niemiec, które, według jego członków powinny zostać "wypłacone" w formie pomocy wojskowej dla państw wschodniej flanki NATO. Revolution chce również krajowego referendum ws. dostępu do broni oraz zmiany konstytucji.

R zamierza ograniczyć udział kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski, a także liczbę liczbę posłów. Ponadto chce wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze.

Przypomnijmy, Mariusz Max Kolonko od 1988 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych. Pracował tam m.in. jako korespondent TVP i TVN. Dziennikarz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych - jego profil na Facebooku obserwuje 760 tys. osób, a na Twitterze 146 tys. użytkowników. Prowadzi również internetowy kanał MaxTV.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4iptzw

Podziel się opinią

Share
d4iptzw
d4iptzw
Więcej tematów