Trwa ładowanie...
d8gwblj

Kolonko i Jakubiak "rozmawiali o Polsce". To początek współpracy?

Znany dziennikarz Mariusz Max Kolonko zapowiedział niedawno założenie partii politycznej o nazwie Revolution. Reporter zaprezentował zdjęcie z byłym działaczem Konfederacji Markiem Jakubiakiem. Kolonko jest zadowolony z przebiegu rozmowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak i Mariusz Max Kolonko
Marek Jakubiak i Mariusz Max Kolonko (twitter.com, Fot: Mariusz Max Kolonko)
d8gwblj

"Revolution z Markiem Jakubiakiem w Warszawie. Konstruktywna, dobra rozmowa o Polsce" - czytamy na Twitterze Kolonki. Wpis okrasił tajemniczym hashtagiem "White Eagle" (ang. orzeł biały).

Do wpisu dziennikarz dołączył wspólne zdjęcie z politykiem. Na palcach Jakubiaka widzimy sygnet z symbolem #R, czyli założonej przez Kolonkę społeczności, która niebawem ma przekształcić się w ruch polityczny.

d8gwblj

Wśród postulatów partii Mariusza Maksa Kolonki znajduje się m.in. krajowe referendum ws. dostępu do broni palnej, ubieganie się o reparacje za II wojnę światową od Niemiec oraz wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

Czy rewolucję Kolonki zasili Marek Jakubiak? Były poseł Kukiz'15 niedawno opuścił szeregi Konfederacji i na razie nie wiadomo z której listy wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jakubiak jako powody odejścia z prawicowej koalicji podał "brak transparentności i dobrej woli" jej działaczy. Narzekał również na zbyt małą liczbę miejsc w zarządzie partii dla działaczy jego Federacji dla Rzeczypospolitej.

Zobacz także: Kaczyński rozbawił tłum. Przytyk do opozycji

Kukiz też odwiedził "Maxa K."

Oprócz Jakubiaka, z Kolonką rozmawiał również Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 podzielił się tą informacją na Facebooku. "Jadę na spotkanie z Maxem K. by porozmawiać o amerykańskim modelu demokracji" - napisał zagadkowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8gwblj

Podziel się opinią

Share
d8gwblj
d8gwblj