ycipk-ana0ci

Konfederacja bez Marka Jakubiaka i Piotra Liroya Marca. Rozłam na prawicy

Czas już minął, nie przyjmujemy już propozycji współpracy z Konfederacją. Do jesiennych wyborów parlamentarnych pójdziemy sami - obwieścił na konferencji prasowej poseł Marek Jakubiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak i  Piotr Liroy Marzec opuścili Konfederację
Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec opuścili Konfederację (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
ycipk-ana0ci

Federacja dla Rzeczypospolitej posłów Marka Jakubiaka i Piotra Liroya Marca, nie jest już członkiem Konfederacji. Liderzy tego ugrupowania zdecydowali się wystartować w wyborach do parlamentu samodzielnie. Powód? Brak transparentności i woli współpracy ze strony pozostałych członków Konfederacji.

Partia ma zamiar wystawić własne listy i zaprezentować własny program wyborczy: "Patriotyzm i wolność". - Ten program będzie sie rozszerzał, w miarę, jak będą się do nas dołączać rózne środowiska: miejskie, wolnościowe, centrowe, centroprawicowe. Mamy w tej chwili wielu sojuszników, rozmawiamy z wieloma ludźmi na temat wspólnego startu. Nie ulegajcie temu co widzicie w mediach, temu co przekazuje tzw. duopol, czyli PO i PiS. Przypominam, że to nic innego jak tylko polityczna agencja towarzyska. Ich interesuje tylko, kto z kim i za ile. Nas interesuje tylko obywatel - stwierdzil Piotr Liroy Marzec.

ycipk-ana0ci

Zobacz także: Marek Jakubiak i Pior Liroy-Marzec budują nową partię. Kukiz postawił im warunek

Program ma 44 strony, liczy 1440 słów - jak policzył poseł Marek Jakubiak. Zakłada pełną suwerenność państwa i wyższość prawa polskiego nad unijnym. Partia proponuje też zwiększenie kwoty wolnej od podatku, a finalnie likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych.

Źródło: Facebook.com/Federacja dla Rzeczypospolitej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-ana0ci
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ana0ci

ycipk-ana0ci
ycipk-ana0ci