Trwa ładowanie...

Marek Jakubiak i Pior Liroy-Marzec budują nową partię. Kukiz postawił im warunek

Powstaje nowa partia Federacja Jakubiak-Liroy. Miał z nią współpracować Paweł Kukiz, ale postawił warunek, który nie został spełniony. Miał żądać, by w ramach "porozumienia" ujęto również PSL.

Marek Jakubiak i Pior Liroy-Marzec budują nową partię. Kukiz postawił im warunekŹródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d447cxy
d447cxy

- Dzisiaj cieszę się, że możemy powołać do życia i oficjalnie wam przedstawić Federację Jakubiak-Liroy, której jesteśmy liderami - powiedział powiedział podczas konferencji w Sejmie Piotr Liroy-Marzec.

Poseł przyznał, że razem z nimi miał wystąpić Paweł Kukiz. - Z którego klubu się w sumie wywodzimy - podkreślił Liroy-Marzec. - Chcieliśmy go zaprosić, żeby się obrażał na Konfederację, żeby zaczął rozmowy chociażby z Federacją Jakubiak-Liroy na temat punktów programowych - zapewnił.

Liroy-Marzec stwierdził, że chciał z Kukizem zaprezentować "wspólne plany". - Nieważne są animozje między Kukiz'15 i Konfederacją - powiedział.

Paweł Kukiz namieszał? "Kuriozalna sytuacja"

Paweł Kukiz miał jednak powiedzieć, że czeka na wynik rozmów z PSL-em. - Ja powiem oficjalnie w tym miejscu, nie sądzę żeby ktokolwiek w Konfederacji zgodził się na to, żeby PSL szedł wspólnie z nami na wybory - powiedział Liroy-Marzec.

d447cxy

- Sytuacja dzisiejsza jest kuriozalna, dziwna, jestem zdumiony - skomentował sytuację Marek Jakubiak.

Wyjaśniono, że Federacja miała być "pomostem" między Konfederacją i Kukiz'15. W trakcie konferencji liderzy Federacji podpisali wspólną deklarację.

Zobacz także: „Unikalna postać”. Michał Kamiński drwi z Elżbiety Witek

Marek Jakubiak jest obecnie szefem koła sejmowego Konfederacji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego startował razem ze swoją partią Federacja dla Rzeczypospolitej z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Piotr Liroy-Marzec również obecnie przynależy do koła poselskiego Konfederacji.

d447cxy

3,69 proc. - tyle głosów uzyskał Kukiz'15 podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mimo to lider ugrupowania twierdził, że nie zamierza wchodzić do Konfederacji, w której jest Janusz Korwin-Mikke.

- Mam już dość pytań i sugestii dot. ewentualnego sojuszu z panem Korwinem po raz kolejny i tym razem ostateczny oznajmiam, że nie takiej opcji, bym do wyborów jesiennych i jakichkolwiek innych szedł wraz z nim - napisał Paweł Kukiz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d447cxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d447cxy
Więcej tematów