Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: Żołnierze będą pobierać wymazy na obecność koronawirusa

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że próbki do badań na obecność koronawirusa będą pobierać żołnierze. Zmiana dotyczy wszystkich punktów pobrań w Polsce i ma na celu odciążenie lekarzy.

Share
Koronawirus. Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział, że od teraz żołnierze będą pobierać wymazy do badań na obecność koronawirusa(Photo by Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Koronawirus. Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział, że od teraz żołnierze będą pobierać wymazy do badań na obecność koronawirusa(Photo by Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)Źródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images
d1klbw8

Oddelegowanie żołnierzy do pobierania wymazów miało zbiec się z pakietem ustaw związanych z epidemią koronawirusa. Tak się jednak nie stało. Sejm przyjął wniosek Koalicji Obywatelskiej o przełożenie głosowania. Posłowie opozycji argumentowali decyzję pośpiechem, w jakim były przygotowane ustawy. W pakiecie znalazł się m.in. zapis o tzw. klauzuli dobrego samarytanina. Na jej mocy lekarze, którzy popełnili błąd walcząc z epidemią COVID-19 nie byliby pociągani do odpowiedzialności.

Politycy PiS, z którymi rozmawiała Wirtualna Polska informują, że ten zapis miał być nie tylko realnym ułatwieniem dla często podejmujących trudne decyzje lekarzy, ale także ukłonem w ich stronę, wykonanym po "niefortunnych słowach Jacka Sasina". Wicepremier powiedział, że lekarze nie wykazują dość zaangażowania w walce z epidemią koronawirusa.

d1klbw8

Koronawirus. Żołnierze będą pobierać wymazy

Dlatego w tym momencie pozostaje ruch, który może wykonać MON delegując na pierwszy front walki z epidemią żołnierzy, którzy będą pobierać wymazy na obecność koronawirusa. Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że do tej pory zaangażowanych w zwalczanie COVID-19 zostało 2415 żołnierzy.

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w Polsce stwierdzono 9291 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 107 kolejnych osób. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 192 539 osób. Zmarło 3721 chorych.

Stadion Narodowy ze szpitalem polowym. Radosław Sikorski komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1klbw8

Podziel się opinią

Share
d1klbw8
d1klbw8
Więcej tematów