Trwa ładowanie...

Marine Le Pen skierowana na badania psychiatryczne

Francuski sąd nakazał liderce Frontu Narodowego przejść badania psychiatryczne. To część procesu, który toczy się w sprawie udostępniania przez Le Pen zdjęć przedstawiających okrucieństwo tzw. Państwa Islamskiego.

Share
Marine Le Pen skierowana na badania psychiatryczne
Źródło: PAP/EPA, fot: ETIENNE LAURENT
d309a3y

Marine Le Pen została już pozbawiona immunitetu, a karą, jaka jej grozi, jest nawet więzienie. Córka Jean-Marie Le Pena opublikowała zdjęcia w 2015 roku. Sprawa przeciwko niej ma podstawy w prawie przeciwko "brutalnym wiadomościom, które mogą podżegać do terroryzmu, pornografii lub poważnie szkodzą ludzkiej godności", a które mogą być widziane przez nieletniego. Jedno z nich przedstawiało zdekapitowane ciało ofiary ISIS, Jamesa Foleya.

Teraz była kandydatka na urząd prezydenta Francji opublikowała wezwanie... na badania psychiatryczne. Biegli chcą sprawdzić, czy nie cierpi ona na chorobę psychiczną i czy jest w stanie zrozumieć uwagi i odpowiadać na pytania.

"To szaleństwo. To państwo staje się naprawdę przerażające" - skomentowała na Twitterze. Dziennikarzom powiedziała, że nie stawi się na badania. - Chcę zobaczyć, jak sędzia będzie próbował mnie do tego zmusić - dodała. Francuskie prawo nie przewiduje jednak, by zmusić kogoś - kto nie jest pedofilem lub przestępcą seksualnym - żeby przejść takie badania.

Le Pen wrzuciła zdjęcia do sieci po tym, gdy jeden z dziennikarzy porównał jej partię do Państwa Islamskiego. "To jest Państwo Islamskie" - odpisała polityk, dołączając do wpisu brutalne zdjęcia. Poza wspomnianym ciałem jeńca, Le Pen opublikowała też fotografie przedstawiające czołg rozjeżdżający człowieka oraz człowieka spalonego żywcem w klatce.

Zobacz także: Miller o zdjęciu Dudy i Trumpa - polski prezydent nie może tak wyglądać

Źródło: BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d309a3y

Podziel się opinią

Share
d309a3y
d309a3y
Więcej tematów