Trwa ładowanie...
d3agz60

Marine Le Pen: W Polsce rządzą nasze idee

Przywódca skrajnej prawicy we Francji wzywa do demonstracji siły nacjonalistycznej w wyborach europejskich, aby pokonać liberalny establishment. Jak sama twierdzi, jej idee polityczne są już u władzy na Węgrzech, w Austrii, Polsce i we Włoszech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marine Le Pen jest zdania, że jej idee rządzą m.in. w Polsce
Marine Le Pen jest zdania, że jej idee rządzą m.in. w Polsce (East News, Fot: Sebastien Nogier)
d3agz60

Marine Le Pen przemawiała w niedzielę na zlocie do swoich zwolenników. Zadeklarowała, że jej partia będzie prowadzić kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego razem z sojusznikami z frakcji Europa Narodów i Wolności oraz innymi grupami nacjonalistycznymi. Prezydent Francji Emmanuel Macron określił to głosowanie jako bitwę z antyimigranckimi populistami - podaje reuters.com.

Lider skrajnie prawicowej partii razem ze wspólnikami chce zerwać z "rozpadającą się Unią Europejską i dążyć do współpracy narodów, które szanują wzajemnie swoją różnorodność i tożsamość". Chce też zmusić Brukselę do przekazania uprawnień państwom narodowym. Powtórzyła też swoją wizję o "współpracy krajów, które odzyskają swoją suwerenność".

d3agz60

Le Pen stara się odbudować swoją pozycję po porażce w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. Zeszłotygodniowe sondaże wskazują na wzrost popularności jej partii. Podczas przemówienia pochwaliła szefa MSW we Włoszech Matteo Salviniego. - Wszędzie w Europie, w Polsce, Austrii, na Węgrzech nasze pomysły przejmują władzę - powiedziała.

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3agz60

Podziel się opinią

Share

d3agz60

d3agz60
Więcej tematów