Trwa ładowanie...
d2ob1dg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marek Opioła: ABW to agencja papierkowej roboty, trzeba to zmienić

- To wielki moloch, który przekłada papiery z jednej strony na drugą. (...) ABW powinna stać się realną Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego a nie Agencją papierkowej roboty - stwierdził szef komisji ds. służb, Marek Opioła na antenie TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Opioła: ABW to agencja papierkowej roboty, trzeba to zmienić
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2ob1dg

Z kolei o CBA Opioła powiedział, że "czasami wegetuje na poziomie, żeby przetrwać, momentami nabiera przyspieszenia i to przyspieszenie jest w dziwnych sytuacjach politycznych". Dodał, że po aferze taśmowej szef CBA powinien podać się honorowo do dymisji.

Opioła zabrał również zdanie na temat polityki imigracyjnej. Zdaniem polityka PiS, na dzień dzisiejszy nie powinniśmy przyjmować uchodźców. - To jest niebezpiecznie, uchodźcy są wykorzystywani w walce tzw. Państwa Islamskiego - dodał.

- Jeszcze przed kryzysem, który mamy w obecnym stanie szefowie służb sygnalizowali nam, że nie ma wymiany informacyjnej pomiędzy krajami UE w sprawie obywateli, którzy byli w regionach zagrożenia jak Syria, Irak, walczyli tam - mówił w TVN24 Opioła.

d2ob1dg

Ocenił, że każdy pobyt obywatela w kraju takim jak Syria powinien wzbudzać podejrzenia. - To ci ludzie są komórkami, które instalują terrorystów w Europie - stwierdził.

Opioła przewodniczącym

Marek Opioła został wybrany przewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnych w czwartek. Wcześniej Sejm w głosowaniach wybrał skład siedmioosobowego gremium. Wiceprzewodniczącymi zostali Marek Suski (PiS) i Paweł Kukiz (Kukiz'15).

Większość w speckomisji ma PiS - czworo posłów. Oprócz Opioły i Suskiego jej członkami są Beata Mazurek i Jarosław Krajewski. Klub PO reprezentuje Marek Biernacki, a Adam Szłapka Nowoczesną. W komisji nie ma przedstawiciela PSL.

d2ob1dg

Czym zajmuje się komisja?

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmuje się m.in. opiniowaniem projektów ustaw, rozporządzeń, zarządzeń oraz innych aktów normatywnych dotyczących służb specjalnych, w tym regulujących działalność tych służb, opiniowaniem kierunków działań i rozpatrywaniem corocznych sprawozdań szefów służb specjalnych.

Do zadań komisji należy również opiniowanie projektu budżetu w zakresie dotyczącym służb specjalnych, rozpatrywaniem corocznych sprawozdań z jego wykonania oraz innych informacji finansowych służb specjalnych, a także opiniowaniem wniosków w sprawie powołania i odwołania poszczególnych osób na stanowiska szefów służb specjalnych i ich zastępców.

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów