Trwa ładowanie...
d6ty6fp

Marek Magierowski odwołany. Nowym wiceministrem w MSZ Szymon Szymkowski vel Sęk

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych wprowadził zmiany w resorcie. Marek Magierowski przestał być podsekretarzem stanu w MSZ. Na jego miejsce powołano Szymona Szymkowskiego vel Sęk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Szymkowski vel Sęk zastąpił Marka Magierowskiego
Szymon Szymkowski vel Sęk zastąpił Marka Magierowskiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d6ty6fp

Szymon Szynkowski vel Sęk, poznański poseł PiS, został podsekretarzem stanu w MSZ. Będzie odpowiedzialny za sprawy związane z polityką europejską, polityką azjatycką oraz za dyplomację ekonomiczną - poinformował resort.

Na Twitterze informację podał też poseł Łukasz Schreiber.

Co wiadomo o nowym wiceministrze MSZ? Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

d6ty6fp

Ma za sobą pracę jako asystent posła Jacka Tomczaka oraz eurodeputowanego Marcina Libickiego. Od 2006 do 2014 roku był radnym Poznania. Był też przewodniczącym klubu radnych PiS, a w 2015 roku został posłem. Pracował komisjach sejmowych, między innymi w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Jest też przewodniczącym polsko-niemieckiej grupy parlamentarnej.

Zobacz także: Socjolog nawołuje, by bezcześcić pominik. "Barbarzyństwo"

Drugim podsekretarzem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jest Konrad Szymański. Co z Markiem Magierowskim? Ma zostać ambasadorem Polski w Izraelu.

d6ty6fp

Wiceministrem w MSZ był od maja 2017 roku. Odpowiadał między innymi za politykę amerykańską, azjatycką i bliskowschodnią oraz dyplomację ekonomiczną. Wcześniej, w latach 2015-2017, pracował w Kancelarii Prezydenta jako dyrektor biura prasowego oraz ekspert ds. dyplomacji publicznej.

Obecnie ambasadą w Izraelu kieruje Jacek Chodorowicz, który rozpoczął swoją misję w tym kraju w 2012 r.

Źródło: msz.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6ty6fp

Podziel się opinią

Share
d6ty6fp
d6ty6fp
Więcej tematów