Trwa ładowanie...
d38fvmb

Marek Kuchciński jednak ujawni nagrania z sali kolumnowej? Adam Bielan: myślę, że jak wróci z urlopu

- Wszystkie nagrania z sali kolumnowej powinny być ujawnione. Myślę, że marszałek Kuchciński jest już przekonany i jak tylko wróci z urlopu, nakaże komendantowi Straży Marszałkowskiej, by zostały ujawnione - powiedział Adam Bielan na antenie TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński po zakończeniu głosowań w trakcie przeniesionego do Sali Kolumnowej posiedzenia Sejmu
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński po zakończeniu głosowań w trakcie przeniesionego do Sali Kolumnowej posiedzenia Sejmu (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d38fvmb

16 grudnia, po tym, gdy posłowie opozycji zajęli mównicę sejmową, reszta Sejmu kontynuowała obrady w Sali Kolumnowej. Kontrowersje wywołało zwłaszcza przegłosowanie ustawy budżetowej. Opozycja zwracała uwagę, że nie można jednoznacznie stwierdzić, czy wzięła w nim udział wystarczająca liczba posłów, by stwierdzić ich ważność. Domaga się powtórzenia głosowania.

Okupacja sali plenarnej trwa do dziś. Posłowie zapowiedzieli, że pozostaną w niej przynajmniej do 11 stycznia - daty rozpoczęcia kolejnego posiedzenia Sejmu. Taką decyzję podjął zarząd Platformy Obywatelskiej. O dacie 11 stycznia mówił też Ryszard PetruPetru z Nowoczesnej.

Bielan zapewnił w TVN24 o gotowości do rozwiązania tego kryzysu. Podkreślił jednak, że w tej sprawie potrzebna jest dobra wola opozycji, która "musi zacząć przestrzegać regulamin Sejmu". - Nie powiedziałem, że nie cofniemy się o krok - dodał poseł.

d38fvmb

- My z sami siebie takich poprawek opozycji przyjmować nie będziemy, bo nie uważamy, że one są potrzebne do ustawy budżetowej. Natomiast jeżeli to miałby być element szerszego porozumienia, niczego nie wykluczam, ale w tej sprawie musi być pewna propozycja opozycji - powiedział Bielan.

Poseł ocenił, że jeśli Ryszard Petru zakończy ten "kuriozalny" protest, który trwa w parlamencie, to być może będzie "pozytywną postacią naszej historii". - Życzę mu tego - dodał.

d38fvmb

Podziel się opinią

Share
d38fvmb
d38fvmb
Więcej tematów