Trwa ładowanie...

Marek Jędraszewski na opłatku z radnymi PiS? "Z nim albo w ogóle"

Z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, bez przedstawicieli innych wyznań - takie spotkanie opłatkowe ma odbyć się w Krakowie. Tamtejsi radni należący do PiS, wsparci przez ludzi prezydenta miasta, nie chcą słyszeć o innej formule imprezy.

Share
Marek Jędraszewski na opłatku z radnymi PiS? "Z nim albo w ogóle"
Źródło: PAP, fot: Piotr Polak
d17461f

Na posiedzeniu Komisji Głównej Rady Miasta Krakowa radni klubu PiS zawnioskowali, by na przedświąteczne spotkanie opłatkowe abp. Marka Jędraszewskiego i innych duchownych. Ich pomysł wsparli głosami radni prezydenckiego klubu "Przyjazny Kraków".

Za organizacją spotkania opłatkowego zagłosowali radni Koalicji Obywatelskiej, ale chcieli, by odbyło się w nieco poszerzonej formule - z duchownymi różnych wyznań. Pomysłodawcy nie wyrazili zgody.

Marek Jędraszewski na opłatku z radnymi PiS? "Z nim albo w ogóle"

Z rozwoju sytuacji nie jest zadowolony Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta. Na swoim profilu na Facebooku określił go mianem "przedświątecznego szantażu PiS".

Zobacz też: Wirtualne muzeum. Sztuka dostępna dla każdego i za darmo

"(...) na spotkanie opłatkowe mają być zaproszeni tylko i wyłącznie przedstawiciele jednego kościoła, kościoła Rzymsko-Katolickiego w tym oczywiście osoba arcybiskupa. Uważam, że takie myślenie jest skandaliczne i pokazujące po raz kolejny brak szacunku dla mieszkańców Krakowa, po raz kolejny dzieli nas krakowian na lepszych i gorszych" - napisał Jaśkowiec.

d17461f

Jak dodał, organizowanie tego typu spotkań traci sens, bo "zamiast serdeczności i tradycji stają się okazją do manifestowania jedynie słusznych poglądów". "Smutne to wszystko, ale poddawać się dyktatowi nie można, ja nie zamierzam!" - zakończył.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17461f

Podziel się opinią

Share
d17461f
d17461f
Więcej tematów