Trwa ładowanie...

Marek Jakubiak: Tusk będzie prezydentem

- Obawiam się, że niestety, jeśli Prawo i Sprawiedliwość będzie nadal tak rządziło jak rządzi, Donald Tusk będzie prezydentem, a Andrzej Duda przegra - powiedział Marek Jakubiak z Kukiz'15.

dwgn715

We wtorek w #dzieńdobryWP Jakubiak odniósł się także do pomysłu zorganizowania wiecu poparcia Donalda Tuska 10 kwietnia, czyli w dniu obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. - To jest brak wyobraźni, szacunku dla innych - ocenił polityk Kukiz'15.

Jak dodał, takie propozycje to oznaka arogancji ludzi, którzy idą po władze. - To wojna pomiędzy ludźmi, którzy chcą się dorwać do koryta - podkreślił. Dopytywany o kogo chodzi, zaznaczył, że "i o jednych, i o drugich". - Nie mam wątpliwości, że tutaj nie ma żadnych zasad - podsumował.

Przypomnijmy, że głos w sprawie zabrał też Donald Tusk. Datę wiecu poparcia dla niego nazwał "niefortunną". Ten pomysł nie podoba się też Marcinowi Kierwińskiemu z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem apel szefa Rady Europejskiej powinien przynieść efekt.

- Jestem zwolennikiem tego, aby 10 kwietnia spędzać raczej w zadumie, wspominając ofiary katastrofy smoleńskiej, pewnie na cmentarzach zapalić znicz, złożyc kwiaty, bo to się po prostu tym ludziom należy - tłumaczył. Dodał, że Polacy są od siedmiu lat świadkami smutnych uroczystości, które, zdaniem Kierwińskeigo, są tak naprawdę manifestami politycznymi Jarosława Kaczyńkiego.

dwgn715
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwgn715
Więcej tematów