Trwa ładowanie...
d3oz7g2

Marcin Zarzecki nowym szefem Polskiej Fundacji Narodowej

Marcin Zarzecki, socjolog z UKSW oraz były prezes Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej. Na tym stanowisku zastąpił Filipa Rdesińskiego, który pod koniec czerwca podał się do dymisji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezesem Polskiej Fundacji Narodowej został Marcin Zarzecki
Prezesem Polskiej Fundacji Narodowej został Marcin Zarzecki (PAP, Fot: Szymon Łaszewski)
d3oz7g2

Jak informuje dziennikarz WP, nowy prezes PFN był blisko związany z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W resorcie Piotra Glińskiego pełnił funkcję dyrektora Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów.

Marcin Zarzecki jest socjologiem i nauczycielem akademickim na warszawskiej Uczelni Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2015–2016 był zastępcą dyrektora Instytutu Socjologii, następniej został prodziekanem Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych uczelni.

d3oz7g2

Od 2014 roku był Kierownikiem Laboratorium Metod Numerycznych i Analiz Statystycznych. W latach 2016–2018 pełnił także funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego (od 2014 w Zarządzie Głównym, od 2018 w Prezydium). Na swoim konice ma odznaczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Zobacz także: Wyłonił się konkurent Dudy. „Będą walczyć łeb w łeb”

d3oz7g2

Na stanowisku prezesa Polskiej Fundacji Narodowej zastąpił Filipa Rdesińskiego, który swoje stanowisko piastował niecały rok. Pod koniec czerwca poinformował o rezygnacji z przewodniczenia PFN-owi. Powodem jego decyzji były "względy zawodowe".

Polska Fundacja Narodowa została założona w 2016 r roku w celu promowania wizerunku Polski za granicą. O fundacji głośno zrobiło się za sprawą kampanii "Sprawiedliwe Sądy" oraz kontrowersji wokół Rejs Polska100.

Warto zaznaczyć, że Polska Fundacja Narodowa jest finansowana przez spółki Skarbu Państwa. Jak podawał "Newsweek", budżet PFN w latach 2017 i 2018 wyniósł około 220 mln złotych. W sumie w ciągu dekady państwowe firmy mają wyłożyć Fundacji aż 633 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oz7g2

Podziel się opinią

Share
d3oz7g2
d3oz7g2
Więcej tematów