Trwa ładowanie...
d2uh6bp

Marcin Świetlicki na liście lektur? "Stanowczo sobie tego nie życzę"

- W przeciwieństwie do Homera i Herberta żyję jeszcze i mam możliwość zaprotestowania - podkreślił poeta, powieściopisarz, dziennikarz i wokalista Marcin Świetlicki. Tymi słowami odniósł się do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Resort chciał, by wiersze autora znalazły się na liście lektur.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Świetlicki na liście lektur? "Stanowczo sobie tego nie życzę"
(PAP, Fot: Barbara Ostrowska)
d2uh6bp

Do sprawy Świetlicki odniósł się na Facebooku. Swój wpis rozpoczął słowami: "Oświadczenie Świetlickiego". W związku z planowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej umieszczeniem moich wierszy w nowych podręcznikach dla szkół średnich ogłaszam, że sobie tego stanowczo nie życzę - podkreślił w poście.

- Podejrzewam również, że Prawdziwi i Jedyni Polscy Poeci z tej listy (Wencel, Polkowski) wcale nie cieszyliby się z mojego towarzystwa na stronach podręcznika (pisownia oryginalna) - dodał.

Podkreślił, że "błaga" o usunięcie jego wierszy z listy lektur. - Ci licealiści, którym na tym zależy, dotrą do nich bez Waszej pomocy - podsumował.

d2uh6bp

- Niech poczekają aż umrę - podkreślił w komentarzu pod postem.

Internauci poza pisaniem o swoich gustach literackich i ocenianiem decyzji ministerstwa, zwrócili uwagę na zdjęcie, które Świetlicki dołączył do tekstu. Pisarz stoi tyłem i wygląda jakby oddawał mocz.

Źródło: Facebook/WP

d2uh6bp

Podziel się opinią

Share

d2uh6bp

d2uh6bp
Więcej tematów