Trwa ładowanie...

Marcin Rola komentuje materiał BBC. Mówi o tym, czego nie pokazali

Marcin Rola, twórca internetowej telewizji wRealu24, znalazł się w wieczornym materiale BBC. Brytyjczykom nie podoba się to, że osoba, która pozwala sobie na porównania muzułmanów do pedofilów, przyjeżdża na Wyspy za pieniądze polskiej ambasady. W rozmowie z Wirtualną Polską Rola twierdzi, że materiał BBC był zmanipulowany.

Share
Marcin Rola komentuje materiał BBC. Mówi o tym, czego nie pokazali
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2avaf5

W niedzielę w Leeds, prowadziłem wtedy debatę prawicy, połączoną z targami książki.

d2avaf5

Po co w takim razie połączyli to z debatą ze Slough, sprzed roku?

Po to, żeby wykazać udział ambasady. Rok temu paneliści faktycznie dostali od ambasady jakieś grosze. W tym roku takiego wsparcia nie było. Poza tym przez 99 proc. czasu mocno i merytorycznie krytykowaliśmy rząd, dyskutowaliśmy nad tym, co nam się nie podoba.

Czyli Nawal wchodzi na panel "Polski Niepodległej" w Leeds i wyciąga Rolę do wywiadu?

Oni przyszli tam, żeby szukać dymu. Z Nawal była Maya Rostowska, córka Jacka Rostowskiego (b. ministra finansów - przyp. red.), która jest wydawcą w BBC. Ona nagrywała całą rozmowę i tłumaczyła moje słowa.

Co powiesz o samym materiale?

Jest zmanipulowany. Oczywiście nie pokazali mi go przed publikacją.

Ostre słowa jednak padają. To nie mowa nienawiści?

Faktycznie, czasem mój język jest zbyt cięty i dosadny. Ale w rozmowie z tą dziennikarką dodałem: takich samych słów bym użył, gdyby pedofilami byli katolicy. Ale tego oczywiście już nie puścili.

Czego zatem nie pokazali?

Normalnie rozmawialiśmy, zbijałem jej argumenty. Na początku była strasznie nastawiona, a później zdziwiona dopytywała "to już?", "tylko tyle powiedział"? Myśleli chyba, że wejdą na imprezę, gdzie będzie swastyka z wafelków i hajlowanie, ale porozmawialiśmy miło.

Zobacz też: Żakowski w programie "Bitwa redaktorów": Komisja nie dba o interes Polski

Po co twoim zdaniem powstał ten materiał?

Chcieli uderzyć w Polonię, w ambasadę, w rząd. W materiale wyemitowanym przez BBC jakiś Polak jako pierwszy użył w stosunku do nas słowa "faszyści". Później inny "ekspert" stwierdził, że nasze działanie można porównać do działania ISIS. Paranoja. Nie ukrywajmy też, że to była ustawka. Materiał wyemitowano wczoraj o 22:30, a dzisiaj już jesteśmy na "jedynce" papierowej "Gazety Wyborczej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2avaf5

Podziel się opinią

Share
d2avaf5
d2avaf5
Więcej tematów