Trwa ładowanie...
d3ynl5h

Marcin Horała uczestnikiem debaty wyborczej w TVN 24. Zobacz, kim jest reprezentant PiS, który zastąpił Jacka Sasina

Marcin Horała zastąpił Jacka Sasina podczas debaty wyborczej emitowanej w TVN 24. Sprawdź, co warto wiedzieć o reprezentancie PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Horała uczestnikiem debaty wyborczej w TVN 24. Zobacz, kim jest reprezentant PiS, który zastąpił Jacka Sasina
Marcin Horała uczestnikiem debaty wyborczej w TVN 24. Zobacz, kim jest reprezentant PiS, który zastąpił Jacka Sasina (East News)
d3ynl5h

Marcin Horała – reprezentant PiS

Marcin Horała urodził się 2 grudnia 1981 roku w Gdańsku. Jest polskim politykiem, prawnikiem, politologiem i samorządowcem. Ukończył prawo i politologię na Uniwersytecie Gdańskim. Był wiceprezesem Powiernictwa Polskiego, a w 2002 bezskutecznie kandydował do rady miasta Gdyni z KWW Naprzód Gdynio! (lista prawicowa). Marcin Horała był członkiem Unii Polityki Realnej, w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 kandydował bez powodzenia z listy UPR. W tym samym roku przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Był radnym dzielnicy Chylonia. W 2006, 2010 i 2014 wybierany na radnego Gdyni, a również w 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o miejską prezydenturę.

Na posła z listy PiS kandydował w wyborach parlamentarnych w 2011 roku (bezskutecznie). Ponownie wystartował w wyborach do Sejmu w 2015 w okręgu gdyńskim. Uzyskał wówczas mandat posła VII kadencji. W 2018 został przewodniczącym komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT i również w tym roku bezskutecznie kandydował na prezydenta Gdyni.

d3ynl5h

Debata wyborcza TVN na stronie głównej Wirtualnej Polski

Debata wyborcza odbyła się we wtorek 8 października o godzinie 19:25. Na kanale TVN 24 zobaczyliśmy przedstawicieli pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość reprezentował Marcin Horała, Koalicję Obywatelską Izabela Leszczyna, Lewicę Adrian Zandberg, PSL i Kukiz'15 Władysław Kosiniak-Kamysz, a Konfederację Krzysztof Bosak. Dyskusję w studio poprowadzili dziennikarze TVN 24 Monika Olejnik oraz Grzegorz Kajdanowicz.

Podziel się opinią

Share

d3ynl5h

d3ynl5h
d3ynl5h
Więcej tematów