Trwa ładowanie...
d5tk6xm

Małopolska. Czarna seria wypadków podczas prac polowych. 4 osoby nie żyją

W Małopolsce, w ciągu zaledwie 3 dni doszło aż do 6 zdarzeń podczas prac w polu. 4 osoby nie żyją. Policja apeluje o wzmożoną ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadki podczas prac w polu. 4 osoby nie żyją
Wypadki podczas prac w polu. 4 osoby nie żyją (Małopolska Policja, Facebook)
d5tk6xm

Małopolska. Aż 6 wypadków podczas prac polowych w ciągu 3 dni

Małopolska policja opublikowała tragiczne statystyki z ostatnich dni. Dotyczą one wypadków podczas prac polowych. Niestety, w wyniku zdarzeń 4 osoby zmarły.

Czarna seria w Małopolsce

Czwartek 30 lipca – Klikuszowa (powiat nowotarski)

d5tk6xm

Małopolska policja podała, że 71-letni mieszaniec Klikuszowej najpierw uderzył w drzewo na posesji, a następnie został przygnieciony przez ciągnik. Mężczyzna z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Na szczęście przeżył.

Czwartek 30 lipca – Sieniawa (powiat nowotarski)

Jak przekazali na Facebooku funkcjonariusze małopolskiej policji, 47-letni mężczyzna jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące. W pewnym momencie na wzniesieniu pojazd wywrócił się, przygniatając kierowcę. Wezwano karetkę, ale mężczyzna zmarł przed jej przyjazdem.

Piątek 31 lipca – Ochotnica Górna (powiat nowotarski)

d5tk6xm

Policja podaje, że 49-letni mężczyzna kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się i go przygniótł. Poszkodowanego znalazł jego syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. "Niestety, nie udało się uratować kierowcy, mężczyzna zmarł na miejscu" – przekazali tragiczne wieści małopolscy funkcjonariusze.

Piątek 31 lipca – Raba Niżna (powiat limanowski)

Jak relacjonują policjanci, 43-letni mężczyzna został przygnieciony ciągnikiem w trakcie wykonywania prac rolniczych. Nie wiadomo, jak dokładnie doszło do wywrócenia się pojazdu. Kierowcę przetransportowano helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala. Niestety, zmarł. Obrażenia, jakich doznał, były bardzo poważne.

Sobota 1 sierpnia – Olszowa koło Zakliczyna (powiat tarnowski)

d5tk6xm

Według informacji przekazanych przez małopolską policję ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę, który zwoził z pola bale słomy. Zabrano go do szpitala i udzielono pomocy, jednak zmarł w wyniku odniesionych ran.

Sobota 1 lipca – Lipiny koło Dąbrowy Tarnowskiej (powiat dąbrowski)

Podczas prac polowych 38-letni mężczyzna zjechał nagle ciągnikiem do przydrożnego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się, przygniatając kierowcę. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który przewiózł mężczyznę do szpitala w Tarnowie. Przebywa tam w stanie ciężkim.

Małopolska policja opublikowała apel w sprawie prac polowych

Małopolska policja apeluje do osób, które wykonują prace polowe z życiem sprzętu mechanicznego, o zachowanie szczególnej ostrożności. Należy uważać zwłaszcza wtedy, gdy teren jest stromy i nierówny. W każdej chwili może bowiem dojść do wypadku.

d5tk6xm

Policjanci przypominają też o konieczności zachowania trzeźwości podczas prowadzenia ciągnika. W wielu przypadkach to właśnie alkohol jest powodem tragicznych zdarzeń podczas prac polowych.

"Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5tk6xm

Podziel się opinią

Share
d5tk6xm
d5tk6xm
Więcej tematów