Trwa ładowanie...

Małgorzata Sadurska wiceprezesem PZU? Miażdżący wynik sondy

Pogłoski o transferze Małgorzaty Sadurskiej z Kancelarii Prezydenta do świata biznesu elektryzują opinię publiczną od wielu dni. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla byłej posłanki PiS. Aż 94 proc. naszych czytelników twierdzi, że nie ma ona wystarczających kompetencji, by być wiceprezesem PZU.
Share
Małgorzata Sadurska
Małgorzata SadurskaŹródło: Forum
d36w3bm

O tym, że szefowa Kancelarii Prezydenta wyląduje w państwowej spółce z pensją 90 tys. zł za miesiąc pisaliśmy w WP niejednokrotnie. Sadurska w zarządzie PZU ma zastąpić Andrzeja Jaworskiego, także byłego parlamentarzystę PiS.

Od razu pojawiły się pytania o jej kompetencje do zasiadania na tym stanowisku. Niektórym sprawa przypominała spektakularną karierę byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza.

Politycy PiS nabrali wody w usta. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki w #dzieńdobryWP robił wszystko, by uniknąć odpowiedzi na pytanie, czy przejście Sadurskiej z Kancelarii Prezydenta do PZU to rzeczywiście dobra zmiana. Nic złego w transferze nie widział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Polityk PiS Stanisław Pięta poszedł o krok dalej i stwierdził, że przejście Sadurskiej do PZU "będzie z korzyścią i dla firmy, i dla Polski".

d36w3bm

Zobacz, co mówili politycy PiS o nepotyźmie za czasów PO:

Miażdzący wynik

Czy aby na pewno? O zdanie zapytaliśmy naszych czytelników. Zadaliśmy im jedno proste pytanie. "Czy uważasz, że Małgorzata Sadurska ma wystarczające kompetencje, by być wiceprezesem PZU?".

W sondzie jak dotąd wzięło udział prawie 26 tys. osób, ale liczba ta sukcesywnie rośnie. Wynik jest jednoznaczny. Aż 94 proc. internautów twierdzi, że Sadurska nie ma kompetencji, by zasiadać na takim stanowisku. Inaczej sądzi zaledwie 6 proc. naszych czytelników.

d36w3bm

Doświadczenie w biznesie? Zerowe

Małgorzata Sadurska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów Organizacja i Zarządzanie w Lubelskiej Szkole Biznesu. Z noty biograficznej zamieszczonej na stronie Kancelarii Prezydenta jednoznacznie wynika, że nie ma ona żadnego doświadczenia w biznesie.

Czym się zajmowała? W latach 2000-2002 Sadurska była kierownikiem Działu Prawnego i Kancelarii w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie. Pełniła także funkcję rzecznika prasowego urzędu. Od 2002 do 2005 roku była też członkiem zarządu powiatu puławskiego. Zajmowała się głównie sprawami społecznymi.

W latach 2005-2015 Sadurska sprawowała mandat posła na Sejm RP (V, VI i VII kadencji). W 2007 roku premier Jarosław Kaczyński powołał ją na funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odpowiadała za zagadnienia związane z pracą i polityka społeczną. 7 sierpnia 2015 roku została powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Według informacji PAP, powołanie Sadurskiej do władz PZU może nastąpić już w tym tygodniu.

d36w3bm

Podziel się opinią

Share
d36w3bm
d36w3bm
Więcej tematów