Trwa ładowanie...
d2dze3g

Małgorzata Sadurska: prezydenckie projekty dot. m.in. wieku emerytalnego są "szlifowane"

Prezydenckie projekty dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego są już "szlifowane" - powiedziała szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska. - Zostaną złożone - oznajmiła.
Share
Andrzej Duda
Andrzej DudaŹródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d2dze3g

Jak mówiła Sadurska w radiu Tok FM, prace nad tymi projektami są bardzo zaawansowane.

Przypomniała, że pod wnioskiem dotyczącym referendum dotyczącym wieku emerytalnego podpisało się ok. 2 mln osób i "jest to temat, który bardzo często pojawia się na spotkaniach z prezydentem Dudą". - Projekty zostaną złożone i my powiemy "sprawdzam" - stwierdziła.

Prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie dla PAP mówił, że jego pierwsze prezydenckie projekty będą dotyczyć reformy emerytalnej i podniesienia kwoty wolnej od podatku. - Jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku, dzisiaj jest ona na śmiesznym poziomie. Zapowiedziałem, że w jak najszybszym czasie powinna zostać podniesiona do co najmniej ośmiu tysięcy, ale mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie ona podnoszona - mówił.

d2dze3g

Do tych planów odniosła się w środę premier Ewa Kopacz. - Jeśli mówimy dziś, że tym, którym się najciężej żyje w Polsce, powinniśmy pomagać, to zwiększając kwotę wolną od podatku, równo traktujemy tych, którym się powiodło, i tych, którym jest naprawdę ciężko - mówiła premier w TVP Info.

- Dzisiaj jeśli ktoś mówi, że chce obniżyć wiek emerytalny, gdyby był do końca rzetelny w tym, co mówi, powiedziałby: "ale wy musicie się zgodzić na to, że wasze emerytury w przyszłości będą zdecydowanie niższe". I wtedy jest to uczciwe postawienie sprawy. Dzisiaj w kampanii politycznej, w tej kampanii wyborczej dominuje polityka, która jest mało odpowiedzialna - oświadczyła.

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów