Trwa ładowanie...
kukiz'15

Małgorzata Janowska zastąpi Rafała Wójcikowskiego

Małgorzata Janowska zajmie w Sejmie miejsce posła Rafała Wójcikowskiego, który zginął w wypadku samochodowym. Rzecznik klubu Kukiz’15 powiedział, że Małgorzata Janowska już się zgodziła.

Share
Małgorzata Janowska zastąpi Rafała Wójcikowskiego
Źródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d42lup8

Rafał Wójcikowski zdobył mandat posła w okręgu wyborczym obejmującym Piotrków Trybunalski. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na wolne miejsce w Sejmie dostaje się kandydat z tej samej listy wyborczej, który dostał kolejno najwięcej głosów.

Na Małgorzatę Janowską w 2015 roku zagłosowało 2877 osób. Startowała z listy Kukiz’15 z drugiego miejsca, ale nie należy do partii politycznej. W 2014 roku startowała w wyborach na prezydenta Bełchatowa.

Wypadek na S8

Rafał Wójcikowski zginął w czwartek rano w wypadku samochodowym, do którego doszło na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Jak powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji, Joanna Kącka, poseł kierujący volkswagenem bora stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery.

Poseł ukończył Uniwersytet Łódzki, na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Później uzyskał doktorat. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską. Był zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Pracował również w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży

d42lup8

Podziel się opinią

Share
d42lup8
d42lup8
Więcej tematów