Trwa ładowanie...

Maleją szanse na odnalezienie żywych w zasypanym hotelu

Maleją szanse na znalezienie żywych ludzi w całkowicie zasypanym przez lawinę hotelu w Abruzji w środkowych Włoszech. - Nadzieje są mniejsze z każdą godziną - powiedział burmistrz miejscowości Farindola Ilario Lacchetta. Znaleziono ciała dwóch, a nie czterech jak wcześniej podawano osób.

Share
Maleją szanse na odnalezienie żywych w zasypanym hotelu
Źródło: PAP/EPA
d25ozas

W ciągu całodziennej akcji ratunkowej z udziałem 135 ludzi oraz psów znaleziono ciała dwóch osób. Ratownicy zdementowali krążące wcześniej pogłoski o czterech ciałach. Już w ciągu dnia prysła nadzieja, że ktoś mógł przetrwać pod tonami kamieni, drewna i śniegu. Zniszczyły one hotel niemal doszczętnie, przesuwając go jeszcze o dziesięć metrów.

Zaginionych jest ponad 25 osób. Uratowało się dwóch mężczyzn, którzy w środę po południu, w chwili zejścia lawiny spowodowanej przez trzęsienie ziemi, byli poza budynkiem.

Wiadomo, że wszyscy byli już gotowi do odjazdu: po środowych silnych wstrząsach sejsmicznych postanowili opuścić miejsce, które wcześniej wydawało się rajem dla miłośników ekstremalnych sportów. W holu stały już spakowane walizki. Czekano na pług śnieżny, który miał umożliwić odjazd samochodom. Maszyna spóźniała się.

Lokalne władze podkreślają, że sytuacja na miejscu jest dramatyczna. Gigantyczna lawina runęła na hotel z wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Hotelu już nie ma - mówią strażacy. Przyznają, że psy nie trafiły na ślady obecności żywych ludzi.

d25ozas

Podziel się opinią

Share
d25ozas
d25ozas
Więcej tematów