ycipk-40kw4h

Maleją szanse na odnalezienie żywych w zasypanym hotelu

Maleją szanse na znalezienie żywych ludzi w całkowicie zasypanym przez lawinę hotelu w Abruzji w środkowych Włoszech. - Nadzieje są mniejsze z każdą godziną - powiedział burmistrz miejscowości Farindola Ilario Lacchetta. Znaleziono ciała dwóch, a nie czterech jak wcześniej podawano osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maleją szanse na odnalezienie żywych w zasypanym hotelu
(PAP/EPA)
ycipk-40kw4h

W ciągu całodziennej akcji ratunkowej z udziałem 135 ludzi oraz psów znaleziono ciała dwóch osób. Ratownicy zdementowali krążące wcześniej pogłoski o czterech ciałach. Już w ciągu dnia prysła nadzieja, że ktoś mógł przetrwać pod tonami kamieni, drewna i śniegu. Zniszczyły one hotel niemal doszczętnie, przesuwając go jeszcze o dziesięć metrów.

Zaginionych jest ponad 25 osób. Uratowało się dwóch mężczyzn, którzy w środę po południu, w chwili zejścia lawiny spowodowanej przez trzęsienie ziemi, byli poza budynkiem.

Wiadomo, że wszyscy byli już gotowi do odjazdu: po środowych silnych wstrząsach sejsmicznych postanowili opuścić miejsce, które wcześniej wydawało się rajem dla miłośników ekstremalnych sportów. W holu stały już spakowane walizki. Czekano na pług śnieżny, który miał umożliwić odjazd samochodom. Maszyna spóźniała się.

ycipk-40kw4h

Lokalne władze podkreślają, że sytuacja na miejscu jest dramatyczna. Gigantyczna lawina runęła na hotel z wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Hotelu już nie ma - mówią strażacy. Przyznają, że psy nie trafiły na ślady obecności żywych ludzi.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40kw4h

ycipk-40kw4h