Trwa ładowanie...

Malbork. Naklejka na biurze posła PiS. Kłopoty 16-latków

Sąd Rejonowy w Malborku otrzymał od policji materiały w sprawie dwóch 16-latków, którzy na szybie biura posła PiS Kazimierza Smolińskiego zamieścili naklejkę z ośmioma gwiazdkami. Wobec nastolatków wszczęto postępowanie. Sąd zbada, czy wykazują przejawy demoralizacji.
Share
Strajk Kobiet w Waarszawie
Strajk Kobiet w WaarszawieŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images
d1fwooh

Do zdarzenia z udziałem 16-latków doszło 21 listopada. Tego dnia zaplanowany był kolejny protest samochodowy Malborskiego Strajku Kobiet. Policjanci otrzymali polecenie, by uważać na "Dom Rzemiosła" oraz I piętro budynku, na którym znajduje się biuro posła PiS Kazimierza Smolińskiego.

Osiem gwiazdek na naklejce

Jeden z dwóch przechodzących tamtędy 16-latków umieścił na szybie budynku naklejkę, która według policjantów "symbolizowała obraźliwy stosunek do partii politycznej". Sprawa trafiła do sądu po tym, jak aktywistki z Malborskiego Strajku Kobiet potwierdziły, że na naklejce miało znajdować się osiem gwiazdek.

d1fwooh

Wobec 16-latków wszczęto postępowanie w celu ustalenia, czy wykazują oni przejawy demoralizacji. Kurator sądowy sprawdzi teraz warunki wychowawcze chłopców oraz to jak realizowane są przez nich obowiązki szkolne.

Współwłaściciele budynku przekazali "Dziennikowi Bałtyckiemu" oświadczenie, w którym poinformowali, że nie mają pretensji za przyklejenie naklejki.

Marta Lempart pod lupą TVP Info? RPO: ktoś chciał te dane ujawnić

Strajk Kobiet

W całym kraju od 22 października trwają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku, zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fwooh

Podziel się opinią

Share
d1fwooh
d1fwooh
Więcej tematów