Trwa ładowanie...
d4byz49

Szczecin. Pomnik Lecha Kaczyńskiego oklejony plakatami

Pomnik Lecha Kaczyńskiego znajdujący się w Szczecinie został oklejony plakatami, na których widnieje między innymi Wojciech Jaruzelski. Podobne plakaty pojawiły się też na budynku siedziby PiS w mieście.
Share
Oklejony plakatami pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. fot: Marcin Bielecki
Oklejony plakatami pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. fot: Marcin BieleckiŹródło: PAP
d4byz49

W niedzielę na cokole pomnika Lecha Kaczyńskiego znajdującego się przed siedzibą zachodniopomorskiej "Solidarności" w Szczecinie pojawiły się plakaty. Na jednym z nich widniał wizerunek Wojciecha Jaruzelskiego, który nawiązuje do stanu wojennego. Na innych plakatach pojawiły się napisy "Strajk kobiet" i "To jest wojna".

- Policja otrzymała zawiadomienie w sprawie pomnika Lecha Kaczyńskiego - powiedział w niedzielę sierżant sztabowy Paweł Pankau ze szczecińskiej policji. Policjant dodał, że wstępne czynności prowadzone są pod kątem znieważenia pomnika. Materiał zostanie też wysłany do prokuratury do oceny prawno-karnej.

Podobne plakaty pojawiły się też na budynku siedziby PiS w Szczecinie przy ul. Mickiewicza. W tej sprawie policja jednak nie otrzymała żadnego zgłoszenia.

d4byz49

"My też jesteśmy głodni". Hotelarz z Zakopanego tłumaczy, dlaczego protestuje 13 grudnia

Strajk Kobiet na ulicach Warszawy

Strajk Kobiet w niedzielę 13 grudnia ponownie pojawił się na ulicach Warszawy. W dniu 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego protest w stolicy zapowiedzieli również przedsiębiorcy i przedstawiciele górali.

W nocy z soboty na niedzielę w pobliżu domu prezesa Prawa i Sprawiedliwości demonstrowali rolnicy z Agrounii, zorganizowali oni antyrządowy protest. Policja poinformowała o ukaraniu 4 osób mandatami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4byz49

Podziel się opinią

Share
d4byz49
d4byz49
Więcej tematów