Trwa ładowanie...

Magdalena Środa przerażona wynikami sondaży. "Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił..."

"Właściwie rozumiem, dlaczego komunizm w Polsce tak dobrze się trzymał: ludzie lubią autorytaryzm, lubią jak władza nimi zarządza, byleby tylko gotówkę dawała" - pisze z przekąsem Magdalena Środa. A powodem tej diagnozy są dla feministki najnowsze wyniki sondaży poparcia partii politycznych.

Share
Magdalena Środa przerażona wynikami sondaży. "Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił..."Źródło: Wikimedia Commons, fot: Radosław Cetra
dc3bt97

"Dzisiejsze sondaże dla OKO press - porażające! 41% dla PiS, 12% dla Kukiza" - alarmuje na Facebooku Magdalena Środa.

Tak rząd wspiera ojca Rydzyka. Miliony dla spółek związanych z duchownym

Feministka szybko znajduje wytłumaczenie wysokich wyników partii, za którymi nie przepada. "(...) Ludzie lubią autorytaryzm, lubią jak władza nimi zarządza, byleby tylko gotówkę dawała. W PRLu gotówki co prawda było mało, ale polityka socjalna: wczasy, żłobki, przedszkola, a zwłaszcza system przywilejów dla posłusznych - imponujący" - podkreśla.

Świetlana przyszłośc tylko z PiS-em

I zadaje szereg pytań retorycznych. "Po co komu demokracja, po co trójpodział władzy? Wielu i z cenzurą nie było źle, bo po co komu wolność słowa? Na kolację się nie zje" - twierdzi. Środa ma również swoje typy, jeśli chodzi o przyczynę eurosceptycyzmu." Po co komu Europa? Mamy swoich żołnierzy wyklętych i żadne inne ideały nie są nam potrzebne" - pisze.

dc3bt97

Usuwa również znak równości spomiędzy chrześcijaństwa i założyciela Radia Maryja. "Po co komu chrześcijaństwo? Mamy ojca Rydzyka. Poza tym Nasz kościół mówi jak jest i jak ma być, a ma być po bożemu, z Kaczyńskim, Szydło i Szyszką w świetlaną przyszłość" - twierdzi.

Feministka nie ma nam do przekazania najlepszych wniosków. "Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił..." - kończy swój wpis.

Źródło: Facebook

dc3bt97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc3bt97
Więcej tematów