Trwa ładowanie...
d2zhfeu

Magdalena K. wystąpiła o azyl polityczny na Słowacji. Skarżyła się m.in. na Sąd Najwyższy

Magdalena K. wystąpiła o azyl polityczny na Słowacji. Kobieta podejrzana o kierowanie gangiem kiboli Cracovii skarżyła się m.in. na sytuację w Sądzie Najwyższym, brutalność polskiej policji oraz brak niezależności polskiej prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słowacja. Magdalena K. wystąpiła o azyl polityczny
Słowacja. Magdalena K. wystąpiła o azyl polityczny (Policja)
d2zhfeu

W poniedziałek doszło do kolejnego przesłuchania przed słowackim sądem w Bańskiej Bystrzycy, który miał decydować o ekstradycji Magdaleny K. Obrońcy kobiety złożyli wniosek o azyl polityczny. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", pełnomocnicy oskarżonej tłumaczyli, że "Polska przestała być krajem demokratycznym i pozostaje w głębokim kryzysie wymiaru sprawiedliwości".

Z kolei jak podaje TVN24, obrońcy Magdaleny K. przekonywali słowacką stronę, wskazując na m.in. nieprawidłowości przy powołaniu Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego, brutalności polskiej policji oraz braku niezależności polskiej prokuratury.

Ostatecznie sąd w Bańskiej Bystrzycy nie zgodził się na ekstradycję Magdaleny K. i przychylił się do jej wniosku o wszczęcie procedury dotyczącej przyznania azylu politycznego. Decyzja w tej sprawie ma być znana za kilka tygodni. Do tej pory kobieta pozostanie w areszcie w Bańskiej Bystrzycy.

d2zhfeu

Tajne sondaże PiS? Radosław Fogiel: nikt tego nie ukrywa

Magdalena K. została zatrzymana 28 lutego. Członkowie grupy przestępczej, którą miała kierować, są podejrzani o międzynarodowy obrót środkami odurzającymi i psychotropowymi oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Ponadto Magdalenie K. zarzuca się utrudnianie postępowania karnego, składanie fałszywych zeznań oraz nakłanianie do tego innych osób. Kobieta była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania i otrzymała czerwoną notę Interpolu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24/"Gazeta Wyborcza"

d2zhfeu

Podziel się opinią

Share
d2zhfeu
d2zhfeu
Więcej tematów