Trwa ładowanie...
d403h31

Macierewicz "pod olbrzymim wrażeniem" działań wojska

- Nie mam zamiaru w tej sprawie słuchać opozycji - powiedział w Chojnicach na Pomorzu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz komentując zarzuty, że wojewoda pomorski za późno skierował wojsko do pomocy na tereny dotknięte przez nawałnicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz: to wojewodowie wiedzą, jakie środki i gdzie powinny być kierowane
Antoni Macierewicz: to wojewodowie wiedzą, jakie środki i gdzie powinny być kierowane (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d403h31

- Ja nie mam zamiaru w tej sprawie słuchać opozycji, ani głosów ludzi, którzy nie byli na miejscu, nie widzieli i nie rozumieją skali tragedii i skali niezbędnej pomocy. Żołnierze, którzy tam są na miejscu i stoją po pas, albo po szyję, w wodzie i wyciągają te straszliwe zniszczenia, ratują ludzi, wiedzą o tym lepiej - mówił szef MON.

Dodał, że to wojewodowie, którzy też "są na miejscu mają dobre rozeznanie".

- Dysponujemy ponad 9 tysiącami żołnierzy i ogromną ilością sprzętu, która jest w każdym momencie do dyspozycji i uruchamiamy go na żądanie i wniosek wojewodów, bo to wojewodowie są odpowiedzialni za teren. Oni wiedzą, jakie środki i gdzie powinny być kierowane - my jesteśmy tu siłą usługową. Wchodzimy do działania wtedy, kiedy władze cywilne nie dają sobie i trzeba interweniować ciężkim sprzętem - tłumaczył Macierewicz.

d403h31

Podkreślił, że jest pod "olbrzymim wrażeniem" dotychczasowych działań żołnierzy przy usuwaniu drzew z koryta Brdy, aby zapobiec wylaniu rzeki na okoliczną miejscowość Rytel.

- Skuteczność ich działań i poświęcenie jest naprawdę wysokiej próby, a to nie są przecież jedyne zespoły, bo i na innych ciekach wodnych pracują żołnierze - ocenił.

Zobacz także: Tak wyglądała droga w okolicach wsi Rytel

d403h31

Podziel się opinią

Share

d403h31

d403h31
Więcej tematów