Trwa ładowanie...
rytel
Klaudia Stabach
18-08-2017 07:28

"Wiadomości" wychwalają pracę wojska. Internauci oburzeni: "Niżej upaść się nie da"

W czwartkowym wydaniu serwisu informacyjnego "Wiadomości" reporter stwierdził, że wojsko uratowało Rytel przed powodzią. Teza przedstawiona w TVP oburzyła internautów, którzy twierdzą, że "Wiadomości" przypisują rządowi sukces mieszkańców.

Share
"Wiadomości" wychwalają pracę wojska. Internauci oburzeni: "Niżej upaść się nie da"Źródło: AFP, fot: Ireneusz Sobieszczuk
dvtjwcv

"Żołnierze mają specjalistyczny sprzęt (...) bez nich ta akcja nie miałaby żadnych szans na powodzenie, bo do większości zniszczonych miejsc żaden inny sprzęt nie ma szans dojechać" - ocenił reporter i dodał: "Trwa wyścig z czasem. Opady deszczu i zbyt duża ilość wody może zniszczyć zaporę".

Cały materiał został poświęcony wychwalaniu pracy wojska. Nie było ani słowa o tym, że pojawiło się na miejscu dopiero cztery dni po nawałnicy, ani o tym jak wiele zrobili sami mieszkańcy i strażacy Jedynie na końcu materiału reporter w jednym zdaniu wspomniał: "Wojsko wspomagają inne służby i mieszkańcy".

dvtjwcv

To zdanie prawdopodobnie najbardziej rozzłościło internautów, którzy zarzucają TVP kłamstwo i wprost mówią, że Rytel uratował się przede wszystkim dzięki ogromnej pracy mieszkańców.

dvtjwcv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvtjwcv
Więcej tematów