Qaqwqwrqw

Macierewicz odpowiada narodowcom. "To nieprawda, chcą osłabić PiS"

Były szef MON odniósł się sprawy ujawnienia tajnej notatki MSZ, w której ambasador Polski w Izraelu Jacek Chodorowicz zapisał m.in., że nasz rząd spełni żądania Żydów ws. restytucji mienia. Macierewicz twierdzi, że te doniesienia mają jedynie osłabić PiS i są nieprawdziwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz nie zgadza się z zarzutami Stanisława Michalkiewicza
Antoni Macierewicz nie zgadza się z zarzutami Stanisława Michalkiewicza (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
Qaqwqwrqw

W środę, podczas konferencji prasowej w Sejmie, publicysta Stanisław Michalkiewicz oraz politycy Konfederacji podali m.in., że USA naciska na polski rząd, by, przynajmniej częściowo, uległ roszczeniom Żydów ws. zwrotu majątków. Przed wyborami parlamentarnymi jego działania mają być jedynie nieformalne, natomiast po, rząd miałby przygotować stosowne regulacje, nadające roszczeniom odpowiedni status prawny.

Antoni Macierewicz twierdzi, że USA nigdy nie naciskało na polski rząd w tej sprawie. - Mówienie o tym, że Stany Zjednoczone wiążą kwestię ewentualnych rekompensat dla środowisk żydowskich ze swoją polityką bezpieczeństwa jest wynikiem naiwnego niezrozumienia lub świadomego zakłamywania relacji polsko-amerykańskich" - powiedział na antenie telewizji Trwam. - W czasach, gdy byłem ministrem obrony narodowej żaden dyplomata czy wojskowy nie sugerował, że polityka USA wobec Polski jest w jakikolwiek sposób związana z kwestią roszczeń żydowskich - dodał.

Qaqwqwrqw

"Osłabiając PiS, osłabiacie Polskę"

Komentując sprawę notatki MSZ, Macierewicz uderzył w Konfederację, zarzucając związane z nią środowiska "marginalnymi". Jego zdaniem, ugrupowanie chce wejść do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu kosztem Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Gowin chwali się relacją z Kaczyńskim. Kamiński: nie no, brawo!

Qaqwqwrqw

- Chcą to uczynić kosztem wielkiej formacji patriotycznej, która jest jedyną siłą zdolną zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i nie mające żadnych podstaw wobec Polski - stwierdził.

Były szef MON tłumaczył, że osłabienie pozycji Prawa i Sprawiedliwości otworzy drogę do władzy partiom Koalicji Europejskiej. - A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych - ostrzegał.

Na koniec Macierewicz zwrócił się do kandydata Konfederacji Grzegorza Brauna, oraz red. Stanisława Michalkiewicza, który udzielił poparcia wspomnianej partii. - Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość, osłabiacie Polskę - skonkludował.

Źródło: Telewizja Trwam

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw