Trwa ładowanie...
d2smvw2

Macierewicz: nie będzie pokoju bez przywrócenia integralności Ukrainy

Nie ma możliwości przywrócenia ładu pokojowego bez przywrócenia integralności terytorialnej bezprawnie napadniętej Ukrainy - powiedział w Brukseli szef MON Antoni Macierewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Macierewicz: nie będzie pokoju bez przywrócenia integralności Ukrainy
(PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d2smvw2

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział, że prezydent USA Donald Trump jasno dał do zrozumienia, iż oczekuje od Rosji zrzeczenia się kontroli nad Krymem. Pytany o to w kwaterze głównej NATO w Brukseli polski minister zauważył, że w tej sprawie wszyscy się zgadzają.

- Nie ma możliwości przywrócenia ładu pokojowego bez przywrócenia integralności napadniętego bezprawnie państwa europejskiego - powiedział Macierewicz. Dodał, że "te słowa potwierdzają, iż stoimy wszyscy na tym samym gruncie prawnym, politycznym i moralnym".

Antoni Macierewicz odniósł się też do procesu rozmieszczania w Polsce NATO-wskiej batalionowej grupy bojowej, który jego zdaniem przebiega "dobrze i gładko". Przypomniał, że żołnierze przybędą w kwietniu i że wówczas do Polski przyleci również naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie. Minister dodał, że przygotowania do rozlokowania żołnierzy przebiegają bez problemu i nie ma żadnych zagrożeń dla jego realizacji.

d2smvw2

Batalion, który trafi do Polski, ma stacjonować w Orzyszu i Bemowie Piskim. W jego składzie będą przede wszystkim żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, ale też z Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. W ubiegłym roku podczas szczytu NATO w Warszawie potwierdzono, że na wschodniej flance Sojuszu zostaną rozmieszczone cztery batalionowe grupy bojowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Działania batalionów będą koordynowane przez wielonarodowe dowództwo dywizji, które ma powstać w Elblągu.

d2smvw2

Podziel się opinią

Share

d2smvw2

d2smvw2
Więcej tematów