Trwa ładowanie...
d2dtf6l

Maciej Stuhr "bije brawo" po zaprzysiężeniu Pawłowicz na sędziego TK

Choć odbyło się bez fleszy i kamer, to zaprzysiężenie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń politycznych przed weekendem. Swoją opinię, tym razem bardzo ironiczną, wyraził także aktor Maciej Stuhr.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr: "Duma! Krystyna Pawłowicz Sędzią Trybunału Konstytucyjnego!"
Maciej Stuhr: "Duma! Krystyna Pawłowicz Sędzią Trybunału Konstytucyjnego!" (PAP/Tytus Żmijewski/Radek Pietruszka)
d2dtf6l

Prezydent Andrzej Duda w czwartek po południu przyjął ślubowanie od trojga kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do TK: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny. Aktor Maciej Sthur we wpisie w mediach społecznościowym odniósł się do tego wydarzenia, skupiając się na byłej posłance PiS.

"Duma! Krystyna Pawłowicz Sędzią Trybunału Konstytucyjnego! Państwo Polskie jeszcze nigdy nie było na takim poziomie! Wzruszenie i łzy!" - napisał Stuhr na swoim profilu na Facebooku.

"Brawo Prezydent! Brawo Prezes! Budujmy Łuk Triumfalny! Łuk kojarzy mi się z cięciwą i strzałą. Proponuję, żeby Pani Sędzia Krystyna użyczyła swojego wizerunku i wystąpiła w roli strzały, z Marszałek Señor Macierewicz cięciwy! Polska na to zasługuje!" - dodał aktor.

Jak zwykle jego komentarz od razu wywołał falę reakcji internautów, a post zaledwie po pół godzinie od publikacji miał już setki udostępnień.

d2dtf6l

W czwartek prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od Pawłowicz, Piotrowicza i Steliny. Uoczystość miała miejsca w Belwederze - a nie w Pałacu Prezydenckim - bez obecności kamer i dziennikarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Prof. Gersdorf o słowach Piotrowicza: to był policzek

d2dtf6l

Podziel się opinią

Share
d2dtf6l
d2dtf6l