Trwa ładowanie...
d3tl9rm

Maciej Konieczny

Najnowsze informacje
3.0
(23 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gliwice

Partie:
d3tl9rm
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Maciej Konieczny urodził się w 1980 roku w Gliwicach. Dzieciństwo spędził na osiedlu górniczym. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wykonywał wiele zawodów. Był m.in. ochroniarzem, sprzedawcą, dziennikarzem, tłumaczem i menadżerem kultury. Emigrował również do Wielkiej Brytanii. Obecnie zajmuje się doradztwem w dziedzinie partycypacji publicznej w sektorze pozarządowym. Mieszka w Warszawie.

Działalność polityczną Maciej Konieczny rozpoczynał w Młodych Socjalistach, choć jako nastoletni chłopak miał poglądy prawicowe i zetknął się ze środowiskiem narodowców. W 2013 roku wstąpił do partii Zieloni. Z ramienia tego ugrupowania po raz pierwszy startował w wyborach – starał się o miejsce w Europarlamencie. W roku 2015 Maciej Konieczny znalazł się wśród założycieli partii Razem i do dziś zasiada w jej zarządzie. Z listy Razem kandydował do Sejmu i do Sejmiku Województwa Śląskiego (bez skutku).

Konieczny działał w ruchu ATTAC Polska, który ma na celu wprowadzenie radykalnej zmiany systemu podatkowego na tzw. podatek Tobina, a przez to zlikwidowanie rajów podatkowych i nieuzasadnionych ulg. Był też polskim przedstawicielem ATTAC Europa. Walczy o podniesienie wynagrodzeń Polsce i przestrzeganie praw pracowniczych.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Maciej Konieczny otwiera śląską listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tl9rm
d3tl9rm
d3tl9rm
Więcej tematów
d3tl9rm