Trwa ładowanie...

Luksusy Andruszkiewicza. Wozi się z narzeczoną rządową limuzyną

Jest wiceministrem od dwóch miesięcy, a już przyzwyczaił się do rządowej limuzyny i ciężko mu się z nią rozstać. Korzysta z niej jak z taksówki i wozi się nie tylko sam ale także z narzeczoną.
Share
Adam Andruszkiewicz
Adam AndruszkiewiczŹródło: Agencja Paps
d3gyg40

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz nie ma prawa jazdy, ale przysługuje mu rządowa limuzyna. Jak donosi "Super Express", wozi się nią nawet na dworzec. Na koszt podatników jeździe jednak nie sam, bo ze swoją narzeczoną Kamilą.

Jak czytamy, Andruszkiewicz jeździ z nią na weekendy do rodzinnego Białegostoku. Dziennikarze "SE" przyłapali parę na jednym z takich wyjazdów.

Nie dość, że na dworcu byli w samym środku dnia pracy, bo już ok. godziny 13, to jeszcze podjechali rządową limuzyną jak taksówką.

d3gyg40

Głośno wokół Andruszkiewicza

"Superwizjer" TVN wyemitował 9 lutego reportaż opisujący szczegóły śledztwa w sprawie fałszowania podpisów. Chodzi o poparcie dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej (startowali z KKW Ruch Narodowy) przed wyborami samorządowymi w 2014 r. Prezesem MW był wówczas Adam Andruszkiewicz. Według autorów reportażu w tym procederze miał brać udział obecny wiceminister ds. cyfryzacji.

Andruszkiewicz oświadczył, że nigdy nie fałszował ani nie kazał fałszować podpisów. Decyzją zastępcy prokuratora generalnego sprawa fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej została przekazana z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Po emisji programu Prokuratura Krajowa poinformowała też, że trwa postępowanie dyscyplinarne w sprawie zbyt opieszałego prowadzenia śledztwa przez białostockich prokuratorów.

d3gyg40

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz poinformował w poniedziałek o złożeniu pozwu o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jasna deklaracja ministra rządu PiS ws. 500 plus na pierwsze dziecko

d3gyg40

Podziel się opinią

Share
d3gyg40
d3gyg40
Więcej tematów