Trwa ładowanie...

Łukaszenka: w takiej sytuacji ja użyję armii

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka powiedział, że nie wyklucza użycia wojska w wyjątkowych przypadkach, takich jak groźba przewrotu, aby zapewnić w kraju porządek konstytucyjny - podała oficjalna agencja BiełTA.

Łukaszenka: w takiej sytuacji ja użyję armiiŹródło: AFP
d3a9xc3

W trakcie wizyty w jednostce wojsk inżynieryjnych Łukaszenka nawiązał do 19 grudnia 2010 roku, gdy w wieczór po wyborach prezydenckich odbyła się w Mińsku demonstracja opozycji, rozbita przez siły bezpieczeństwa.

- Przeciwko naszemu krajowi był organizowany spisek, obroniliśmy ustrój konstytucyjny, dobrobyt i niezależność Białorusi; chwała Bogu, że nie przyszło nam użyć sił zbrojnych" - oznajmił. Kontynuował: - Jeśli obrót sytuacji byłby taki, że pojawiłaby się w naszym kraju groźba przewrotu, zagrożenie dla dziesięciomilionowego narodu, to nie zawahałbym się użyć sił zbrojnych.

Łukaszenka powtórzył w poniedziałek, że ogromna część funduszy na wydarzenia 19 grudnia szła z Niemiec i Polski, a także przez inne państwa, i tam przygotowywane były programy obalenia władzy na Białorusi.

Dodał: - Dziś na nas naciskają, straszą nas jakimiś sankcjami gospodarczymi, i na to chcę powiedzieć wprost: Jeśli ktoś z naszego otoczenia chce mieć na Białorusi Czeczenię na Zachodzie, to nie jest to problem - ale będzie trudniej, niż w Czeczenii.

d3a9xc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a9xc3
Więcej tematów