Trwa ładowanie...

Łukaszenka w mundurze. "Wszystko może się wydarzyć"

Aleksandr Łukaszenka kolejny już raz potwierdza zaostrzenie retoryki wojennej Mińska. W ostatnich godzinach po raz pierwszy przyznał, ze Białoruś jest obecna w działaniach Rosji w Ukrainie. Jak się okazuje, mówił także o "przygotowaniach do wojny" i szkoleniu wojskowym "każdego, kto może trzymać broń".

Aleksandr Łukaszenka o swoich planach i szkoleniu Białorusinów mówił w trakcie spotkania z dowódcami wojskowymi.Aleksandr Łukaszenka o swoich planach i szkoleniu Białorusinów mówił w trakcie spotkania z dowódcami wojskowymi.Źródło: president.gov.by
dl2gz8v
dl2gz8v

Fragment wystąpienia Aleksandra Łukaszenki opublikował Paweł Łatuszka, działacz opozycyjny, a niegdyś białoruski ambasador. Spotkanie, w trakcie którego padły przywoływane już słowa, dotyczyło bezpieczeństwa wojennego Białorusi. Łukaszenka miał na sobie mundur, a za stołem siedzieli kluczowi dowódcy wojskowi.

Łukaszenka: w Rosji zapomnieli, czym jest broń

Prezydent Białorusi odniósł się do mobilizacji, którą kilkanaście dni temu ogłosił Władimir Putin. Choć bez zakładanej intencji, wskazał na jej słabe strony. - Tak, ogłosili mobilizację w Rosji, wezwali ludzi. Ale wielu z nich zapomniało, czym jest broń - ocenił dyktator.

Łukaszenka tłumaczył, że Mińsk nie może powtórzyć błędów Moskwy, dlatego potrzebne jest jak najszersze przeprowadzenie szkoleń. - Rezerwistów, nasze wojska obrony terytorialnej, szkolimy i będziemy szkolić cały czas. Jeszcze raz chcę podkreślić swoją tezę. Każdy, kto może i powinien trzymać broń w rękach, musi umieć się nią posługiwać - chociaż na poziomie podstawowym - podkreślał Łukaszenka.

dl2gz8v

Łukaszenka: szykujemy się do wojny

Białoruski dyktator podkreślał, że efektem szkoleniowej mobilizacji Białorusinów ma być zdolność do obrony "swojej rodziny". - Celem naszych sił zbrojnych i służb bezpieczeństwa jest obrona naszej ziemi i naszego państwa. Tyle. Żadnych innych celów obecnie nie stawiamy. A przygotowujemy się do wojny, bo wszystko może się wydarzyć - tłumaczył w trakcie spotkania.

Źródło: Twitter, WP Wiadomości

Zobacz też: Tak Rosja może użyć broni atomowej. Generał tłumaczy krok po kroku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dl2gz8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dl2gz8v
Więcej tematów