Trwa ładowanie...
d4j464m

Łukasz Szumowski pod lupą opozycji. "Gigantyczny konflikt interesów"

- Chcę z tego miejsca zaapelować do polityków PiS, ze szczególnym uwzględnieniem pana premiera Morawieckiego i pana ministra Szumowskiego, aby ujawnili swoje majątki. Niech pokażą, to co skrywają, to co zapisali na żonę - powiedział Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Razem z Michałem Szczerbą zakończyli interwencję poselską w Ministerstwie Nauki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Szumowski i wątpliwości opozycji. Na zdjęciu Michał Szczerba i Dariusz Joński
Łukasz Szumowski i wątpliwości opozycji. Na zdjęciu Michał Szczerba i Dariusz Joński (PAP)
d4j464m

Michał Szczerba i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej zakończyli kontrolę poselską przeprowadzoną w Ministerstwie Nauki. Wcześniej na konferencji prasowej podkreślali, że "mogło dojść do największej afery z udziałem polityków i ich rodzin".

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy spółek rodziny Szumowskich - żony i brata ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Miały one otrzymać wielomilionowe dotacje z NCBR. Sprawą zainteresowało się CBA.

Teraz posłowie zaprezentowali efekty swojej pracy. - Mamy wrażenie, że na każdym etapie przyznawania środków podmiotom związanym z rodziną Szumowskich dochodziło do nieprawidłowości - powiedział Michał Szczerba w Sejmie. Podczas konferencji podkreślono, że ekspertem i członkiem komisji przyznającej w NCBR środki był Marcin Szumowski, brat obecnego ministra zdrowia. Ta sama komisja miała oceniać wnioski spółki, która należała niego i Łukasza Szumowskiego.

d4j464m

Zobacz także: Sławomir Nitras o Andrzeju Dudzie: prezydenta nie ma

- W państwie prawa nie może dochodzić do takich sytuacji, że w sposób niejasny dochodzi do budowania fortun rodzinnych - ocenił Szczerba. - To syndykat dziwnych interesów rodzinnych partii rządzącej - dodał Dariusz Joński. - Chcę z tego miejsca zaapelować do polityków PiS, ze szczególnym uwzględnieniem pana premiera Morawieckiego i pana ministra Szumowskiego, aby ujawnili swoje majątki. Niech pokażą, to co skrywają, to co zapisali na żonę - oświadczył polityk.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia spółki Life Science Innovations, której wspólnikiem jest Szumowski Investments. W maju 2016 spółka startowała w konkursie o grant w programie Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Początkowo nie otrzymała dofinansowana, ale po złożeniu protestu grant w wysokości 24 mln złotych został ostatecznie przyznany.

d4j464m

Kolejne wątpliwości wokół Łukasza Szumowskiego. Chodzi o rejestr korzyści majątkowych

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w rejestrze korzyści majątkowych, które Łukasz Szumowski składał jako poseł nie ma żadnych informacji na temat działalności prowadzonej przez jego żonę. Z kolei w poprzednich deklaracjach pojawia się mnóstwo wątpliwości. Resort zdrowia zapewnia, że minister wypełnia wszystko zgodnie z przepisami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j464m

Podziel się opinią

Share
d4j464m
d4j464m
Więcej tematów