Trwa ładowanie...
dtjdyyf

Wesele 2020. Łukasz Szumowski zapowiada zmiany

- Wiemy, również z własnych doświadczeń, jak trudno jest zarezerwować salę na wesele. Chcemy ten sektor odmrażać szybko - zapewnił podczas piątkowej konferencji Łukasz Szumowski. Minister zdrowia chce "uwolnienia wesel do 50 osób".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wesele 2020. Łukasz Szumowski chce rekomendować zezwolenie na organizację mniejszych uroczystości
Wesele 2020. Łukasz Szumowski chce rekomendować zezwolenie na organizację mniejszych uroczystości (PAP)
dtjdyyf

- Zdaję sobie sprawę, że szczególnie w kwestii organizacji ślubów, wesel, to jest zwykle planowanie na wiele miesięcy naprzód. Wiemy, również z własnych doświadczeń, jak trudno jest zarezerwować salę na wesele. Chcemy ten sektor odmrażać szybko - zapewnił podczas piątkowej konferencji Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia dodał, że będzie rekomendować w pierwszej kolejności, by "uwolnić wesela do 50 osób". - Ci goście to najczęściej są osoby znane nam, bliskie, rodzina, więc w tym etapie będzie popatrzeć, na ile taki ruch zwiększa ryzyko epidemiczne, a na ile nie - zaznaczył.

Łukasz Szumowski dodał, że rząd zawsze po wykonaniu kroku luzującego obostrzenia patrzy, czy to nie doprowadziło do zwiększenia zagrożenia, i następnie podejmuje dalsze decyzje. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony ogólny harmonogram odmrażania gospodarki - w tym branży ślubnej.

dtjdyyf

Zobacz też: "Próba zniszczenia człowieka". Szef KPRM broni Łukasza Szumowskiego

Wesele 2020. Łukasz Szumowski mówi o "50 osobach"

Wcześniej w piątek Szumowski zapowiedział, że najprawdopodobniej mniejsze liczbowo wesela będą możliwe od lipca. - Tak do 50 osób - stwierdził w Programie III Polskiego Radia.

Również wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński mówił, że resort chce zarekomendować zgodę na organizację wesel do 50 osób. Obecnie trwają prace nad "dokładnymi wytycznymi". - Przynajmniej na początku wesela będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej pory - zaznaczył

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtjdyyf

Podziel się opinią

Share
dtjdyyf
dtjdyyf
Więcej tematów