Trwa ładowanie...
dnjx6xj

Łukasz Sitek odchodzi z TVP. Decyzja zapadła po skazującym dziennikarza wyroku

Łukasz Sitek odchodzi z TVP. Decyzja o jego rozstaniu z telewizją publiczną zapadła po wyroku Sądu Rejonowego w Gdyni. Dziennikarz został skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za znieważenie funkcjonariusza policji i dwóch funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Sitek zwolniony z TVP
Łukasz Sitek zwolniony z TVP (East News, Fot: Piotr Hukało)
dnjx6xj

Informację o zwolnieniu Łukasza Sitka przekazał serwis press.pl. Budzący kontrowersje dziennikarz pracował ostatnio w redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP w Warszawie.

Zobacz także: Łukasz Sitek z TVP skazany. Chodzi o znieważenie policjanta i funkcjonariuszy SOK

W środę Sąd Rejonowy w Gdyni uznał, że Sitek znieważył funkcjonariusza policji i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Skazał go na karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i orzekł nawiązkę na rzecz czterech pokrzywdzonych po 2 tys. zł

dnjx6xj

Do incydentu doszło na gdyńskim dworcu w lutym 2018 roku. Jak podawała "Gazeta Wyborcza", Łukasz Sitek zachowywał się agresywnie wobec kontrolera biletów oraz policjantów. Według relacji świadków, miał wulgarnie obrażać i grozić zwolnieniem z pracy. - Ja was, k...a, załatwię - miał krzyczeć dziennikarz, powołując się na pracę w publicznej telewizji.

Zobacz także: Kontrowersyjny dziennikarz wrócił do TVP. Łukasz Sitek pracuje w redakcji publicystyki TAI

Dziennikarz został ostatecznie obezwładniony i wyprowadzony z pociągu w kajdankach. Odmówił również przyjęcia mandatu. Zdaniem policji reporter miał być pod wpływem alkoholu.

Po tym wydarzeniu dziennikarz został na jakiś czas zawieszony w TVP. Usłyszał zarzut znieważenie funkcjonariusza policji i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.

dnjx6xj

Źródło: press.pl

Podziel się opinią

Share

dnjx6xj

dnjx6xj
dnjx6xj
Więcej tematów