Trwa ładowanie...
ycipk-jf7vgm

Łukasz Sitek z TVP skazany. Chodzi o znieważenie policjanta i funkcjonariuszy SOK

Dziennikarz TVP Łukasz Sitek skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata oraz na karę grzywny. Sąd Rejonowy w Gdyni uznał, że Sitek znieważył funkcjonariusza policji i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdynia. Łukasz Sitek z TVP skazany
Gdynia. Łukasz Sitek z TVP skazany (East News)
ycipk-jf7vgm

- Sąd Rejonowy w Gdyni w środę skazał Sitka i orzekł nawiązkę na rzecz czterech pokrzywdzonych po 2 tys. zł – podał portal "Presserwis", cytując Tomasza Adamskiego, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Gdańsku. Łukasz Sitek zapowiedział apelację - informuje z kolei "Fakt".

Do głośnego incydentu doszło na gdyńskim dworcu w lutym 2018 roku. Jak podawała "Gazeta Wyborcza", Łukasz Sitek zachowywał się agresywnie wobec kontrolera biletów oraz policjantów. Według relacji świadków, miał wulgarnie obrażać i grozić zwolnieniem z pracy. - Ja was, k...a, załatwię - miał krzyczeć dziennikarz, powołując się na pracę w publicznej telewizji.

Finał był taki, że został obezwładniony i wyprowadzony z pociągu w kajdankach. Odmówił również przyjęcia mandatu. Zdaniem policji reporter miał być pod wpływem alkoholu. Po tym wydarzeniu został zawieszony w TVP. Sitek usłyszał zarzut znieważenie funkcjonariusza policji i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.

ycipk-jf7vgm

Zobacz też: W maskującej czapeczce spiskował przeciwko Schetynie? Wesoło w studiu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-jf7vgm
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-jf7vgm

ycipk-jf7vgm
ycipk-jf7vgm