Trwa ładowanie...
d3qy1z0

Łukasz Sitek z TVP skazany. Chodzi o znieważenie policjanta i funkcjonariuszy SOK

Dziennikarz TVP Łukasz Sitek skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata oraz na karę grzywny. Sąd Rejonowy w Gdyni uznał, że Sitek znieważył funkcjonariusza policji i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdynia. Łukasz Sitek z TVP skazany
Gdynia. Łukasz Sitek z TVP skazany (East News)
d3qy1z0

- Sąd Rejonowy w Gdyni w środę skazał Sitka i orzekł nawiązkę na rzecz czterech pokrzywdzonych po 2 tys. zł – podał portal "Presserwis", cytując Tomasza Adamskiego, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Gdańsku. Łukasz Sitek zapowiedział apelację - informuje z kolei "Fakt".

Do głośnego incydentu doszło na gdyńskim dworcu w lutym 2018 roku. Jak podawała "Gazeta Wyborcza", Łukasz Sitek zachowywał się agresywnie wobec kontrolera biletów oraz policjantów. Według relacji świadków, miał wulgarnie obrażać i grozić zwolnieniem z pracy. - Ja was, k...a, załatwię - miał krzyczeć dziennikarz, powołując się na pracę w publicznej telewizji.

Finał był taki, że został obezwładniony i wyprowadzony z pociągu w kajdankach. Odmówił również przyjęcia mandatu. Zdaniem policji reporter miał być pod wpływem alkoholu. Po tym wydarzeniu został zawieszony w TVP. Sitek usłyszał zarzut znieważenie funkcjonariusza policji i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.

d3qy1z0

Zobacz też: W maskującej czapeczce spiskował przeciwko Schetynie? Wesoło w studiu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów