Trwa ładowanie...

Ludzkie szczątki w Watykanie. Możliwe, że należą do zaginionej dziewczynki

Watykan potwierdził informacje o znalezieniu ludzkich szczątków w siedzibie nuncjatury apostolskiej w Rzymie. Jest prawdopodobne, że należą do zaginionej córki pracownika Stolicy Apostolskiej Emanueli Orlandi.

Ludzkie szczątki w Watykanie. Możliwe, że należą do zaginionej dziewczynkiŹródło: East News
d9ya7qf
d9ya7qf

Szczątki odkryto podczas prac remontowych na terenie nuncjatury apostolskiej Villa Giorgina w Wiecznym Mieście. Robotnicy znaleźli ludzkie kości. Na miejsce natychmiast przybyła żandarmeria watykańska. Teraz trwają badania, do kogo mogą należeć szczątki. Nie wiadomo nawet , czy do jednej czy kilku osób.

Stolica Apostolska oficjalnie potwierdziła, że znaleziono fragmenty kostne. Watykan zadeklarował w tej kwestii pełną współpracę z włoskim wymiarem sprawiedliwości. Jak przypomina agencja Ansa, już wcześniej dokonywano podobnych odkryć. W tej chwili w Watykanie trwają specjalistyczne badania.

Jak się nieoficjalnie mówi, mogą kości mogą należeć do Emanueli Orlandi, która zaginęła w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 22 czerwca 1983 roku w Rzymie, gdy miała 15 lat. Wszystko wskazuje na to, że została porwana.

"Watykan przeniósł ją do żeńskiego internatu"

15-letnia córka watykańskiego woźnego, mieszkająca za Spiżową Bramą, zaginęła w Rzymie, gdy papież Jan Paweł II był z pielgrzymką w Polsce. Jej zniknięcie to jedna z największych zagadek kryminalnych ostatnich dekad we Włoszech.

d9ya7qf

Do tej pory sprawy nie wyjaśniono. Hipotez i tropów było wiele. Emanuela zniknęła, gdy szła na zajęcia do szkoły muzycznej. Pierwszym podejrzanym był były rektor bazyliki św. Apolinarego. W maju 2012 roku znany egzorcysta ojciec Gabriele Amorth stwierdził, że Emanuela została porwana przez Żandarmerię Watykańską do udziału w grupowych aktach seksualnych.

W zeszłym roku Emiliano Fittipaldiego w książce "Kłamcy" napisał o tajnym dokumencie pochodzącym - jak zaznaczył - z Watykanu. To "podsumowanie wydatków" poniesionych przez Watykan na pobyt Orlandi "poza domem" - tak uważa Fittipaldi. Dziennikarz twierdzi, że Watykan odnalazł dziewczynę i przeniósł ją do żeńskiego internatu w Londynie.

483 miliony lirów (około 250 tys. euro) - tyle duchowni, zdaniem dziennikarza, mieli wydać na pobyt, leczenie i podróże Orlandi w latach 1983-1997. Świadczyć ma o tym 5-stronicowy list, który napisał - według Fittipaldiego - w marcu 1998 roku nieżyjący już kardynał Lorenzo Antonetti, wówczas szef ważnego watykańskiego urzędu - Administracji Dziedzictwa Stolicy Apostolskiej (Apsa) do dwóch dostojników, obecnie kardynałów Giovanniego Battisty Re i Jean-Louis Taurana. Pod treścią listu nie widnieje żaden podpis, więc brak twardych dowodów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Byliśmy z premierem przez cały dzień. Zobacz, jak wygląda praca szefa rządu

Źródło: RMF FM/WP

d9ya7qf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ya7qf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj