Trwa ładowanie...

Lubuskie: Pijany kierowca cysterny zatrzymany w Świebodzinie. Miał 3 promile alkoholu we krwi

Lubuskie – policjanci ze Świebodzina zatrzymali kierowcę, który pod wpływem alkoholu prowadził cysternę przewożącą skroplony gaz (LPG). Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł opuścić pojazdu o własnych siłach.

Share
Lubuskie: Pijany kierowca cysterny zatrzymany w Świebodzinie. Miał 3 promile alkoholu we krwi
Źródło: WP.PL
d1t92fp

Lubuskie – czujni policjanci ze Świebodzina

Pijany kierowca został zatrzymany w nocy z niedzieli na poniedziałek w Świebodzinie (woj. lubuskie)
. Samochód ciężarowy z cysterną, wewnątrz której znajdował się skroplony gaz (LPG), zainteresował przebywających na patrolu policjantów. Funkcjonariusze mieli wrażenie, że kierowca ewidentnie nie panuje nad pojazdem. Nie mylili się. Kiedy przystąpili do kontroli okazało się, że mężczyzna jest tak pijany, że ma duże problemy z samodzielnym opuszczeniem kabiny pojazdu. Przeprowadzane badania wykazały, że miał on 3 promile alkoholu we krwi.

Lubuskie – kara dla pijanego kierowcy ze Świebodzina

Pijanemu kierowcy ze Świebodzina na miejscu odebrano prawo jazdy, a także zatrzymano go w izbie wytrzeźwień. Za prowadzenie samochodu ciężarowego pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna, obowiązek wpłaty 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wiadomo również, że przez minimum 3 lata nie będzie mógł prowadzić samochodów ciężarowych. Oznacza, że najpewniej straci pracę.

Jak podkreśla komisariat w Świebodzinie, zdobycie uprawnień do przewozu materiałów łatwopalnych nie jest proste. Kierowca oprócz odpowiedniej kategorii prawa jazdy musi przechodzić cykliczne badania.

d1t92fp

Podziel się opinią

Share
d1t92fp
d1t92fp
Więcej tematów