Trwa ładowanie...

Lublin. Pacjenci zarażeni bakterią podczas operacji

Pięć osób, które przeszło operację zaćmy w szpitalu w Lublinie, zostało zarażonych gronkowcem. Wszyscy mają powikłania i ponownie trafili na oddział - tym razem specjalistyczny.

Share
Lublin. Pacjenci zarażeni bakterią podczas operacji
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d4fja91

Chodzi o pacjentów, którzy poddani zostali operacji oka z powodu zaćmy w szpitalu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie - podaje RMF FM. U pięciu osób - już po wypisaniu po zabiegu - stwierdzono zapalenie gałki ocznej, a ich stan zagrażał utratą wzroku.

- Jedna osoba zgłosiła się w niedzielę, po dwoje w poniedziałek i wtorek - powiedział stacji prof. Jerzy Mackiewicz z Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Szpitala Klinicznego nr 1, gdzie trafiły osoby z powikłaniami.

d4fja91

Lekarz wyjaśnił, że w przypadku wszystkich zarażonych gronkowcem konieczny był kolejny zabieg chirurgiczny. Udało się opanować stan zapalny u wszystkich z tych osób. Prof. Mackiewicz zaznaczył, że jakość widzenia będzie można ocenić dopiero za kilka miesięcy.

Akcja ratunkowa w Szczyrku. Relacja reportera WP

Dr Andrzej Ciołko, rzecznik lubelskiego szpitala, w którym pacjenci przeszli zabieg, potwierdza RMF FM, że infekcję bakteryjną stwierdzono u pięciu z dziewięciu operowanych jednego dnia.

d4fja91

Zakażenie gronkowcem w Lublinie. Nadzór sanepidu

Dodaje, że po wykryciu zakażenia w Szpitalu Wojewódzkim im. Wyszyńskiego wstrzymano wykonywanie zabiegów zaćmy. Sala operacyjna została wyłączona z użytkowania, a pracownicy starają się ustalić źródło zakażenia gronkowcem.

Sprawę nadzoruje także lubelski sanepid.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fja91

Podziel się opinią

Share
d4fja91
d4fja91
Więcej tematów